Falenta odsiaduje wyrok za zlecenie podsłuchów. W więzieniu ma basen, kort tenisowy i lekcje hiszpańskiego

Falenta odsiaduje wyrok za zlecenie podsłuchów. W więzieniu ma basen, kort tenisowy i lekcje hiszpańskiego Źródło: Wikipedia/newsrm.tv

Marek Falenta został skazany za nagrywanie najważniejszych osób w państwie. Teraz odsiaduje wyrok w hiszpańskim więzieniu, gdzie ma zapewnione luksusowe warunki. Na co może liczyć?

Marek Falenta skazany za zakładanie podsłuchów

Marek Falenta to polski biznesmen, który swój majątek zdobył inwestując w takie spółki jak ZWG czy Lead-Bullet. Jest on również właścicielem ponad 100ha nieruchomości położonych w centrach największych polskich miast wojewódzkich. Marek Falenta został skazany na 2 i pół roku więzienia za zorganizowanie nielegalnych, tajnych nagrań czołowych polskich polityków w drogich warszawskich restauracjach w 2013 i 2014 roku.

Afera podsłuchowa

Latem 2014 roku wybuchła tzw. afera podsłuchowa. Zamieszany w nią Marek Falenta nagrywał urzędujących i byłych ministrów (m.in. Bartosza Arłukowicza - ministra zdrowia), przedsiębiorców (m.in. Jana Kulczyka), a nawet prezesów NBP i NIK (m.in. Marka Belki) w kilku ekskluzywnych restauracjach w Warszawie od lipca 2013 do czerwca 2014. Wykorzystanie tych nagrań miało to na celu skompromitować rząd Donalda Tuska. 

W związku z aferą podsłuchową, prokuratura postawiła 4 osobom, w tym Falencie, zarzuty założenia nielegalnych podsłuchów. Pomimo tego, że Marek Falenta podczas poszukiwań przebywał w Hiszpanii i zacierał za sobą ślady (nie korzystał nawet z żadnych urządzeń elektronicznych) został schwytany w kwietniu tego roku. Według relacji funkcjonariuszy policji, podczas zatrzymania wszedł na balustradę balkonu i groził, że popełni samobójstwo. Jak się okazało, więzienie nie jest tak straszne, jak mogło mu się wydawać.

Marek Falenta ma w więzieniu jak w kurorcie

Marek Falenta wyrok odsiaduje w hiszpańskim więzieniu w Centro Penitenciario Picassent blisko Walencji. Jest to jedno z najbardziej komfortowych i najnowocześniejszych więzień w Europie. Ma do dyspozycji dwuosobową celę oraz możliwość spędzania kilku godzin na świeżym powietrzu i cieszenia się ciepłą hiszpańską pogodą. Może nawet korzystać z opieki psychologa, a także... za darmo uczestniczyć w lekcjach hiszpańskiego. Jak donosi Fakt, na terenie więzienia jest basen, siłownia, boiska do koszykówki oraz korty tenisowe.

Adwokaci zatrudnieni przez Falentę starają się o zatrzymanie ekstradycji. Próbują przekonać hiszpański wymiar sprawiedliwości, że polskie sądownictwo nie działa tak, jak w demokratycznych państwach. Prawda jest taka, że Falencie w polskim więzieniu będzie groziło bardzo duże niebezpieczeństwo.

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News