Oniemiejecie, gdy dowiecie się, jak wygląda cela Marka Falenty. Niejeden marzy o takich warunkach

Oniemiejecie, gdy dowiecie się, jak wygląda cela Marka Falenty. Niejeden marzy o takich warunkach Źródło: Wikipedia

Marek Falenta został kilkanaście dni temu zatrzymany i osadzony w jednym z aresztów. Mężczyzna był poszukiwany w związku z nagrywaniem polityków, które zostało ujawnione podczas tzw. afery taśmowej. Wygląd jego celi może zaskoczyć wielu Polaków.

Marek Falenta był poszukiwany od kilku lat w związku z ujawnieniem nagrań z tak zwanej afery taśmowej. W 2014 roku nagrani zostali politycy rządzący Polską w poprzedniej kadencji, a wypowiadane przez nich wówczas słowa wstrząsnęły całym krajem. Po ujawnieniu nagrań doszło do wielu zmian na naszej scenie politycznej, a niektórzy uważają nawet, że to był początek końca rządów Platformy Obywatelskiej.

Wiele osób było wdzięcznych Falencie za ujawnienie nagrań, jednak trzeba pamiętać, że odbyło się to nielegalnie i mężczyzna mógł być pewny tego, że zostanie ukarany. Przez wiele lat trwały jego poszukiwania, wydano nawet międzynarodowy list gończy, jednak odnaleziono go dopiero kilka tygodni temu na terenie Hiszpanii. Marek Falenta został aresztowany, lecz wygląd jego celi może zdziwić wiele osób. 

Marek Falenta został aresztowany kilka tygodni temu

Falenta został odnaleziony w Hiszpanii kilka tygodni temu i wydawało się, że wydanie go polskim służbom jest jedynie kwestią czasu. Póki co się jednak na to się nie zanosi. Aresztowany odmawia podpisania zgody na ekstradycję i wygląda na to, że póki co pozostanie na Półwyspie Iberyjskim. Trudno się jednak dziwić jego decyzji, która po zapoznaniu się z okolicznościami aresztowania wydaje się zrozumiała.

Polak trafił do Centro Penitenciario Picassent pod Walencją. Rozprawa ekstradycyjna ma odbyć się dopiero za trzy tygodnie, a do tego czasu mężczyzna na pewno pozostanie pod opieką funkcjonariuszy właśnie we wspomnianym ośrodku. Póki co z pewnością nie może on narzekać na warunki, w jakich przyszło mu spędzać czas. Biorąc pod uwagę jego obecne położenie, trafił do jednego z najlepszych ośrodków tego typu w kraju.

Marek Falenta był ścigany od kilku lat

Areszt został wybudowany w latach 90., jednak jest uznawany za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc tego typu w Hiszpanii. Każdy więzień ma możliwość korzystanie z biblioteki, siłowni oraz lekcji języka hiszpańskiego. Dodatkowo Marek Falenta może cieszyć się dwuosobową celą. W naszym kraju z pewnością nie mógłby liczyć na takie warunki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wykorzystamy wszystkie możliwe procedury procesowe, aby do momentu rozpoznania kasacji od wyroku skazującego mój klient nie przebywał w polskim zakładzie karnym. Nie mogę zdradzać szczegółów, ale mogę powiedzieć, że nie tylko Marek Falenta, ale i jego obrońcy otrzymali informacje, iż w polskim zakładzie karnym grozi mu realne niebezpieczeństwo - mówi adwokat zatrzymanego, mec. Marek Małecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Polski aktor próbował ośmieszyć Alicję Bachledę-Curuś. Teraz pożałował
  4. Rozenek zdradza smutną prawdę o trzeciej ciąży. Wzruszające wyznanie
  5. Maryja z tęczową aureolą je banana. Ta grafika to hit w sieci
  6. TVN podał rano wstrząsającą wiadomość o śmierci. Nie żyje twórca kultowego hitu kinowego

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News