Bohater afery podsłuchowej zapadł się pod ziemię. "Stan zdrowia znacząco się pogorszył"

Bohater afery podsłuchowej zapadł się pod ziemię. "Stan zdrowia znacząco się pogorszył" Źródło: yt/Telewizja Republika

Marek Falenta, główny inicjator afery podsłuchowej, która wywołała kryzys rządów koalicji PO i PSL, trafił do szpitala. Skazany prawomocnym wyrokiem Falenta powinien rozpocząć odsiadywanie kary. Według nieoficjalnych informacji jego prawnicy złożyli wniosek do prezydenta RP o jego ułaskawienie.

Marek Falenta został skazany na 2,5 roku więzienia. Biznesmen i wpływowy działacz zlecił kilka lat temu kelnerom nagrywanie czołowych polityków rządu PO i PSL. To on był "mózgiem" operacji, która miała istotny wpływ na spadek zaufania, a następnie utratę władzy przez wspomnianą koalicję. Wśród podsłuchanych znaleźli się m. in. ministrowie Bartłomiej Sienkiewicz, Elżbieta Bieńkowska, Radosław Sikorski, czy szef NBP Marek Belka.

Marek Falenta nie odbywa kary. Media dowodzą, że jest w szpitalu psychiatrycznym

Falenta wykorzystał całą możliwą ścieżkę odwoławczą. Niestety, sąd apelacyjny podtrzymał karę więzienia dla mężczyzny. Skazany powinien rozpocząć odsiadkę od lutego.

Media donoszą jednak, że Falenta nie przebywa w więzieniu. Według Radia Zet sprawca afery podsłuchowej przebywa w Polsce, lecząc się w jednym z ośrodków psychiatrycznych.

- Stan jego zdrowia w ciągu ostatnich dwóch latach stale się pogarszał, co potwierdzały wyniki badań lekarskich. Nie mogę wykluczyć, że obecnie Falenta może nie być świadomym tego, że został wezwany do odbycia kary - powiedział Radiu ZET jego adwokat, Marek Małecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Falenta został skazany już pod koniec 2017 roku. Odwlekał w czasie wykonanie kary, powołując się na zły stan zdrowia. Kolejne sądy - okręgowy i apelacyjny orzekły jednak, że winny może rozpocząć wykonanie kary. Skazany nie stawił się jednak w areszcie, co powinno skończyć się rozpoczęciem poszukiwań. Czas pokaże, czy policja stawi się w szpitalu, w którym przebywa Falenta.

Jest wniosek o ułaskawienie. Rozpatrzy go prezydent

W jego sprawie pojawiają się też inne zaskakujące doniesienia. TVN, powołując się na nieoficjalne informacje obrońcy Falenty, potwierdził, że mężczyzna będzie starał się o ułaskawienie u prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Agnieszka Chylińska bez makijażu na Instagramie. Fani są zachwyceni: „Piękna kobietka”
  2. Gosia Baczyńska schudła! Projektantka wygląda zjawiskowo
  3. Reportaż DDTVN oburzył widzów. "Oderwani od rzeczywistości, chyba kogoś poniosło"
  4. Oni ze sobą są?! Julia Wieniawa w objęciach znanego aktora
  5. Odpowiedź Piotra Żyły na pytanie dziennikarza rozkłada na łopatki! Płaczemy ze śmiechu
  6. Dwuznaczny żart Kasi Cichopek. Lepsze opowiada tylko prowadzący Familiady

źródła: Onet, TVN, Radio Zet

 

Następny artykuł