Z ostatniej chwili: Falenta wydalony do Polski

Z ostatniej chwili: Falenta wydalony do Polski Źródło: screen/Youtube/Telewizja Republika

Marek Falenta został wydalony do Polski. Biznesmen przez długi czas ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Hiszpanii. Niedawno polskim służbom udało się go schwytać a sąd w Barcelonie zarządził ekstradycję.

Marek Falenta już niedługo trafi z powrotem do Polski. Biznesmen, poszukiwany listem gończym, przez długi czas wymykał się służbom specjalnym ukrywając się m.in. w Hiszpanii. Niedawno został schwytany a sąd z Barcelony pozytywnie rozpatrzył wniosek o ekstradycję. 

Marek Falenta został skazany za tzw. aferę podsłuchową

O biznesmenie zrobiło się głośno przy okazji afery podsłuchowej. Na jego zlecenie nagrywano polityków w restauracjach całej Warszawy. Taśmy ujawniono w tygodniku "Wprost" w 2014 roku i natychmiast zrobiło się o nich głośno. Nagrane rozmowy wywołały ogromny kryzys w rządzie Donalda Tuska. 

Falenta zlecał nagrywanie nie tylko polityków, ale także ważnych osobistości, biznesmenów oraz funkcjonariuszy publicznych. Ofiarami podsłuchu byli m.in. ówcześni szefowie: MSW - Bartłomiej Sienkiewicz, MSZ - Radosław Sikorski, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbieta Bieńkowska, prezes NBP Marek Belka i szefa CBA Paweł Wojtunik.

Za dokonanie tych czynów sąd skazał go prawomocnym wyrokiem na 2,5 roku więzienia. Obrońcy złożyli kasację do Sądu Najwyższego, a w 2018 roku do Andrzeja Dudy trafił wniosek o ułaskawienie. Działania te nie przyniosły żadnego skutku.

Skazany Marek Falenta został właśnie wydany Polsce 

Po odrzuceniu wniosków o ułaskawienie sąd, 31 stycznia, zarządził że skazany odbędzie karę. 1 lutego miał się stawić w zakładzie karnym, aby odbyć tam swój wyrok. Marek Falenta jednak tego nie zrobił i uciekł za granicę przed wymiarem sprawiedliwości. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kilka dni wystarczyło polskim służbom, aby wydać za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Dzięki temu było możliwe aresztowanie za granicami naszego państwa. Uciekiniera złapano na początku kwietnia w Walencji. Został natychmiast przekazany hiszpańskiemu sądowi, który miał zarządzić o ekstradycji. 

Decyzja o przewiezieniu Marka Falenty właśnie zapadła. Skazany jest już w drodze do kraju i najprawdopodobniej jeszcze dziś jego samolot wyląduje w Warszawie. Z lotniska, policja od razu zabierze go do zakładu karnego. 

- Wspólnie z policjantami hiszpańskimi dokonaliśmy jego zatrzymania i sprowadzamy go do kraju, gdzie będzie dostarczony do zakładu karnego - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News