Marek Falenta znów nie trafił do prokuratury. Tym razem znalazł się na obserwacji psychiatrycznej

Marek Falenta znów nie trafił do prokuratury. Tym razem znalazł się na obserwacji psychiatrycznej Źródło: screen/youtube/

Marek Falenta został zatrzymany już kilka tygodni temu, jednak do tej pory w jego sprawie wydarzyło się niewiele. Przełom nastąpił zupełnie niedawno, jednak nie taki, jakiego wszyscy się spodziewali. Okazuje się, że biznesmen zamiast trafić do prokuratury, został skierowany na obserwację psychiatryczną.

Marek Falenta wciąż nie został przesłuchany przez prokuraturę. Choć zdaniem wielu, powinna to być jedna z pierwszych czynności po sprowadzeniu go do Polski, mimo upływu czasu wcale do tego nie doszło. Wszystko wskazuje na to, że śledczy zupełnie inaczej zaplanowali przebieg dochodzenia, dlatego początkowo postanowili poddać zatrzymanego obserwacji psychiatrycznej, na którą właśnie trafił. 

Marek Falenta znów uniknął prokuratury?

Przypominamy, że biznesmen był poszukiwany od lutego bieżącego roku, w związku z listem do Andrzeja Dudy, w którym groził prezydentowi ujawnieniem wszelakich informacji na temat podsłuchów. Dopiero w kwietniu udało się go odnaleźć i ostatecznie zatrzymać, co miało miejsce w Hiszpanii. Choć mężczyzna powinien od razu zostać odprowadzony do prokuratury w celu złożenia wyjaśnień, do dziś taka sytuacja nie miała miejsca. Mimo licznych prób uzyskania przez media jakichkolwiek informacji na ten temat, śledczy unikają komentarza.

Kilka dni temu okazało się, że Falenta po raz kolejny nie został skierowany do prokuratury zamiast tego jednak jest plan wysłania go na obserwację psychiatryczną. Jak możemy się dowiedzieć, badania, które zostaną przeprowadzone, wcale nie mają na celu określić poczytalności zatrzymanego, bowiem na tym specjaliści będą mogli skupić się dopiero po przesłuchaniu. Co więcej, media podają, że biznesmen nie wyraził zgodny na przeprowadzenie na nim badań psychiatrycznych, jednak to sąd penitencjarny podjął ostateczną decyzję. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mężczyzna leczył się psychiatrycznie 

Jak się okazuje, prokuratura weszła w posiadanie obszernej dokumentacji lekarskiej na temat stanu zdrowia zatrzymanego, bowiem ten przebywał podobno kiedyś w zakładzie psychiatrycznym. Najwyraźniej śledczy chcą dokładnie skupić się na stanie psychicznym i poczytalności Falenty, biorąc tym samym pod uwagę różne okoliczności zdarzeń. Warto wspomnieć, że na początku czerwca prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, wypowiedział się na temat sprawy mężczyzny, jednak z jego słów wynikało, że Falenta zostanie najpierw przesłuchany a następnie poddany badaniom. Wciąż nie wiadomo, dlaczego zdecydowano się zmienić kolejność podejmowanych kroków. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. informacji o rozwodzie Kate i Williama\
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Anja Rubik przyszła na imprezę Vogue z całkiem nagimi piersiami. Tak, CAŁKIEM nagimi

Źródło: tvp.info 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News