Końca zmian w TVP Info nie widać. Kolejny dziennikarz został odsunięty. Marek Czyż nie poprowadzi już porannego pasma TVP Info. Jeszcze kilka dni temu, skarżyła się na niego posłanka Pawłowicz. 

 – A poranne TVP Info z panią Kamilą”Lewicką-w-stylu” Osicą i prowadzącym panem Czyżem nieznośnie i prymitywnie nawijającym i małpującym J. Kuźniara, zwłaszcza przy „przeglądzie” prasy, bardzo szczegółowym gdy idzie o publikacje Wyborczej, – są NIE DO OGLĄDANIA. Pani K. Osica przerywa rozmówcy, insynuuje, kieruje rozmowę tak, aby uzyskać jakąkolwiek krytykę rządu lub ministrów PIS lub cień „kłótni” w obozie władzy. Jest tak zafiksowana przeciwko PIS, że nie potrafi tego opanować w swej „obiektywnej” rozmowie młócce. Panie Prezesie Jacku Kurski, KIEDY ten tvn i wyborcza w telewizji publicznej się skończą? – pisała Pawłowicz.

Czyż prowadził ”Poranek Info” w TVP Info od 2011 roku. Wirtualnemiedia.pl poinformowały, że kierownictwo TVP zapowiada odświeżenie formuły programu.

Co ciekawe, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz napisała również, że Marek Czyż jest prowadzącym „nieznośnie i prymitywnie nawijającym i małpującym J. Kuźniara, zwłaszcza przy ‚przeglądzie’ prasy, bardzo szczegółowym gdy idzie o publikacje Wyborczej”.

Czyż z Telewizją Polską związany był 20 lat. Prowadził kilka audycji, w tym swój autorski program ”Bez retuszu”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: gazeta.pl

Zobacz również