Przełom ws. Chrzanowskiego! Prokuratura w akcji

Przełom ws. Chrzanowskiego! Prokuratura w akcji Źródło: screen telewizja wPolsce

Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, pozostaje aresztowany za złożenie propozycji korupcyjnej bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Z mediów płyną dziś nowe informacje w tej sprawie. 

Marek Chrzanowski pozostaje do dziś jedynym - póki co tymczasowo - ukaranym w aferze KNF. Saga z Komisją wybuchła jesienią ubiegłego roku. Do mediów wyciekło nagranie z głosem urzędnika, który wystosował bankierowi propozycję korupcyjną - równowartość 40 mln zł dla KNF w zamian za m. in. przychylną politykę wobec banków Leszka Czarneckiego.

Przedłużą areszt byłemu szefowi KNF? Marek Chrzanowski może mieć większy problem

Prokuratura zadecydowała, by w tej skomplikowanej, acz szokującej sprawie, zasądzić środek zapobiegawczy. Marek Chrzanowski przebywa w areszcie. Dobiega koniec jego 2-miesięcznej "wstępnej" kary. Wszystko wskazuje, że sprawa możliwej korupcji w KNF powróci lada dzień. Radio RMF FM poinformowało niedawno, że śledczy złożyli już wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu Markowi Chrzanowskiemu. Na horyzoncie nie pojawiają się jednak inne nazwiska, a - jak celnie wskazują eksperci - mało prawdopodobne jest samodzielne działanie przewodniczącego KNF w kontekście tak wielkiej korupcji. Informację w sprawie podał na swoim profilu na Twitterze Tomasz Skory, reporter RMF FM. To zaskakująca wiadomość, zwłaszcza w kontekście niedawnej wypowiedzi prezesa NBP, Adama Glapińskiego, który spodziewa się wyjścia Chrzanowskiego z aresztu. - Jest wniosek Prokuratury o przedłużenie aresztu dla byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Katowicki sąd rozpatrzy go we wtorek 22 stycznia - czytamy we wpisie. Ewentualne przedłużenie aresztu dla tak wysokiego urzędnika zdarzyło się w Polsce jeszcze w przypadku Sławomira Gawłowskiego. W jego przypadku skończyło się wywalczeniem wolności. Dopiero przy wyroku Sądu Okręgowego, ale za wpłatą 500 tys. zł poręczenia. Jego sprawa pozostaje wciąż otwarta w obliczu nowych zarzutów. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: Za nadużycie uprawnień urzędniczych grozi Markowi Chrzanowskiemu surowa kara – nawet do 10 lat więzienia. Bez interwencji i wniosków prokuratury mógłby czekać na wyrok sądu na wolności. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ciąg dalszy afery KNF! W więzieniu zabili psychicznie Marka Chrzanowskiego, zgotowali mu koszmar
  2. Nowa afera na Wiejskiej? KNF: Senator PiS wyprowadził kilkadziesiąt milionów ze SKOK-ów
  3. Katarzyny Dowbor ma dwójkę dzieci. Kim są i co robią w życiu?
  4. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
  5. Morawiecki zwołał PILNE spotkanie szefów służb! Afera KNF pogrąża PiS
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News