Kazimierz Marcinkiewicz, były premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, powiedział w rozmowie z TVN24, że aktualna polityka obozu władzy doprowadzi do rozlewu krwi na polskich ulicach. 

Według byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości działalność obozu władzy to „uzbrajanie żołnierzy”, czyli ludzi, którzy mają stać po stronie partii. Według Marcinkiewicza taka polityka jest korzystna dla PiSu jednak może przynieść ogromne szkody dla Polski.

 – Zakończenie może być takie, że następne wybory mogą być nie do końca demokratyczne – powiedział Marcinkiewicz.

Jak również dodał Marcinkiewicz, pojawią się także przypadki więźniów politycznych, których z czasem będzie przybywać.

 – Jestem przekonany, że już w tym roku będziemy mieli do czynienia z pierwszymi skazanymi. Mamy wojnę polsko-polską, więc trzeba zohydzić III RP i jej władze oraz wsadzić je do więzienia  – przekonywał Marcinkiewicz.

To jednak nie koniec, według byłego premiera rządu PiS, na ulicach polskich miast dojdzie do rozlewu krwi.

W Polsce mamy do czynienia z wojną, w której kiedyś się jeszcze krew poleje. Jeśli jest taka nienawiść, to musi do tego dojść – oświadczył Marcinkiewicz.

Marcinkiewicz ocenił również postać samego Jarosława Kaczyńskiego, który według niego sprawuje realną władzę w Polsce.

 – Jarosław Kaczyński ubzdurał sobie, że będzie Józefem Piłsudskim i będzie z fotela prezesa partii rządził krajem, prezydentem i premier. Wzywam Kaczyńskiego do tego, by przejął władzę w kraju, tak jak na to zasługuje demokratyczna Polska, i został normalnie premierem i normalnie zarządzał. Nawet jeśli chce robić to, co robi, to niech nie ośmiesza Polski – powiedział Marcinkiewicz.

Kazimierz Marcinkiewicz był premierem rządu Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2006 a także ministrem skarbu w rządzie PiS i przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS. W 2006 roku pełnił również obowiązki prezydenta Warszawy, także z ramienia formacji Kaczyńskiego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: fakty po faktach w tvn24

...

Zobacz również