Różalski wparował do Sejmu. Wziął udział w konferencji prasowej

Różalski wparował do Sejmu. Wziął udział w konferencji prasowej Źródło: screen Sejmlog.pl

Marcin Różalski, znany kickboxer i uczestnik mieszanych sztuk walk zamienił dziś arenę sportową na... Sejm. Bokser był jednym z nietypowych gości nietypowej konferencji prasowej zorganizowanej przez niezrzeszonego posła Piotra "Liroya" Marca. Aktywiści oczekują natychmiastowej i ważnej zmiany w kodeksie karnym.

Marcin Różalski zaskoczył tym wystąpieniem wielu swoich fanów. Charakterystyczny zawodnik MMA i kickboxer, wystąpił dziś wraz z posłem Piotrem Liroyem-Marcem, raperem Oliwierem Roszczykiem (Bonus RPK) w nietypowej konferencji prasowej. 

Marcin Różalski w Sejmie. Wojownik przeciwko nadużywaniu instytucji małego świadka koronnego

Dziennikarze wysłuchali w Sejmie wspólnego wniosku wspomnianych dżentelmenów. Aktywiści chcą, by rząd dopracował artykuł 60 kodeksu karnego, który mówi o instytucji tzw. „małego świadka koronnego”.

Organizatorzy zwołali konferencję w spontaniczny sposób. Tego samego dnia Roszczyk poinfomował przez swój profil na Instagramie, że w Sejmie odbędzie się istotne wydarzenie.

- Mały świadek koronny to szerząca się patologia. Przestępcy podają niewinnych ludzi, pociągają ich do odpowiedzialności - znamy np. historię pana Komendy - rozpoczął konferencję Piotr "Liroy" Marzec, jeden z liderów Konfederacji.

- O godzinie 12 składamy w sejmie projekt, który ma na celu dopracowanie art. 60 kk. Dość skazywania ludzi bez dowodów, same słowa nie wystarczą! Jesteście z nami?” – zaapelował raper.

Smutna historia Tomasza Komendy w tle

Motywacją, która pchnęła aktywistów do działania ws. instytucji „małego świadka koronnego”, była historia samego Roszczyka. Muzyk spędził w więzieniu 5,5 roku więzienia po tym, jak został skazany za handel narkotykami. Serwis Sejmlog.pl przypomina koszmarną historię rapera, przywołując kontrowersyjne działanie prokuratorów. Dowiadujemy się, że śledczy nie przedstawili "żadnych dowodów na winę rapera poza zeznaniami skruszonego gangstera".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jestem niewinny, chciałbym z tym walczyć - powiedział Roszczyk.

- To projekt delikatny, jego główne założenie jest takie - by zeznania tzw. skruszonych przestępców nie były jedynymi dowodami w sprawie, na bazie których wydawane są wyroki skazujące - mówili organizatorzy konferencji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

źródło: Sejmlog.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News