Marcin Najman
screen Narodowa Gala Boksu, Youtube
Bartłomiej Chudy - 25 Września 2018

Marcin Najman wchodzi do polityki. Wystartuje w wyborach

Marcin Najman znany był do tej pory jako zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Poprzedniej nocy niespodziewanie obwieścił, że wystartuje... w wyborach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Już znalazł się na liście wyborczej. Jego nazwisko widnieje wśród innych kandydatów z komitetu Kukiz'15.

Marcin Najman dał się poznać szerszej publice przed laty jako zawodnik MMA. Zaczynał jako bokser zawodowy w 2001 roku. W mediach wypłynął siedem lat później, po udziale w Big Brother VIP. Niechlubny rozgłos dały mu serie porażek, które ponosił później na ringu bokserskim, MMA i kick-boxingu.

Marcin Najman i kolejna walka. Będzie zwycięska?

Zawodnik ogłosił swoją decyzję na Facebooku wstawiając na portal zdjęcie wyborcze. Nie wyjaśnił w podpisie ani w komentarzach dlaczego startuje i co skłoniło go do wejścia na polityczne salony. Jego deklaracja ożywiła środowisko internautów. Główny zainteresowany wspominał kilka dni wcześniej o swoim starcie w wyborach w rozmowie w Superstacji z red. Wojciechem Jagielskim. - Do żadnej partii nie należę, ale startuję z listy Kukiz'15. Spróbuję swoich sił, Zobaczymy, co z tego wyjdzie - cytuje wypowiedź Najmana sprzed kilku dni Wirtualna Polska.

Z ringu do Sejmiku?

Najman wystartuje w wyborach do sejmiku z list komitetu Kukiz'15 z pozycji siódmej. Sam zaś pochodzi z Częstochowy. Jego deklaracja wywołała duże emocje wśród internautów. Niektórzy komentują, że nie zagłosują więcej na Kukiz'15, inni żartują sobie z nowego "polityka", jeszcze inni cieszą się, że Najman idzie "rozbić układy". - Powodzenia! W całej Polsce odbijemy sejmiki z rąk partyjniaków i układów" - czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku pod profilem zawodnika MMA.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
eric_cantonaNajwiększe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Niecodzienną kandydaturę sportowca-celebryty skomentował dla wp.pl Paweł Kukiz. - Nie ingeruję w listy wyborcze na poziomie lokalnym. Nie jesteśmy partią, a ja nie jestem wodzem. Sądzę jednak, że Marcin Najman ma taką wiedzę o sporcie i kulturze fizycznej, która będzie przydatna w samorządzie - powiedział Kukiz.

Z wykształcenia pedagog, z zawodu bokser, z zamiłowania polityk

Marcin Najman pozostaje jednym z bardziej znanych polskich pięściarzy. Dwa lata temu zdobył mistrzostwo Europy K-1 w wadze ciężkiej. W maju tego roku pokonał go Łotysz Rihards Bigis. Najman zapewniał jednak, że nie podda się i nie planuje zejścia z ringu. Ma 39 lat i z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończył wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Najbardziej ŻENUJĄCA bójka MMA w historii. Trybson kontra Najman na małej gali (VIDEO)
  2. 10 lat temu był objawieniem polskiego sportu. Jego mama twierdzi, że chce się zapić na śmierć
  3. Nie muzyka, ani walki MMA. Popek zbija fortunę na nietypowym biznesie
lewandowski2Czym jeździ Lewandowski? Boskie auta gwiazd futbolu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News