Marcin Kydryński odchodzi z Trójki
wikipedia
Oktawian Góral - 18 Maja 2020

Marcin Kydryński odchodzi z Trójki. Ujawniamy zaskakujące fakty.

Marcin Kydryński jest kolejną osobą, która złożyła wypowiedzenie radiowej Trójce. Kolejny dziennikarz rezygnuje z pracy dla publicznego nadawcy. Jaki finał czeka tę głośną sprawę? Odkrywamy przed wami najnowsze fakty.

Marcin Kydryński jest kolejną już osobą, która odchodzi z Trójki. Lubiany dziennikarz, prowadzący program "Siesta", właśnie ogłosił, że rezygnuje z pracy u państwowego nadawcy. Zrobił to w sposób dla siebie charakterystyczny. Pożegnał się z słuchaczami bardzo ciepłymi i pobudzającymi słowami.
Dziennikarz powiedział, że nie będzie wychodził po angielsku, czyli bez pożegnania. Lubiany prowadzący oznajmił, że takie zachowanie byłoby niefortunne. Marcin Kydryński spędził w popularnej Trójce ponad trzy dekady. "Przyszedł zatem się pożegnać po prostu. Bo przecież mieliśmy nie najgorsze party, prawda? Trwało całe 31 lat. Przed nami ostatnia Siesta" - oznajmił.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zakazRząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgąCzytaj dalej

Dziennikarz nawiązuje do rewolucji

Przypomnimy, że program Siesta wrócił na antenę rozgłośni po 10 tygodniach przerwy. Jak się okazało - nie na długo. Mimo, że audycja miała charakter pożegnania prowadzącego z słuchaczami, dziennikarz postanowił, że utwory, które będą wyemitowane nie będą smutne: "Możemy uderzyć w ton łzawy i zacząć od piosenki „To ostatnia niedziela” i z każdym kolejnym utworem zapadać się głębiej w otchłań rezygnacji albo - co wydaje mi się najwłaściwsze - ten ostatni raz sprawimy sobie przyjemność muzyką, którą kochamy" - powiedział Kydryński.

W dalszej części audycji dziennikarz nawiązał do sytuacji, która miała miejsce w 1974 roku w Portugalii, a jej skutkiem było obalenie dyktatora Marcela Caetana. Dziennikarz powiedział do słuchaczy, że Rewolucja Goździków zaczęła się od piosenki w radio. Nawiązał tym samym do ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Programie Trzecim Polskiego Radia.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Jan Paweł II na niepublikowanych wcześniej zdjęciachNigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia Jana Pawła II. Czwarte sprawia, że ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Polska żyje sprawą Kazika Staszewskiego, którego utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrał notowanie Listy Przebojów w Trójce, jednak w wyniku decyzji władz nadawcy, notowanie zostało anulowane. Jak podają przedstawiciele zarządu Trójki, głosowanie na najlepszy utwór zostało przeprowadzone nieregulaminowo, ponieważ wprowadzono do niego utwór spoza listy. Ponadto podczas liczenia głosów miało dojść do nieprawidłowości. Takie tłumaczenie nie przekonuje części społeczeństwa oraz dziennikarzy, którzy masowo odchodzą ze stacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Łukasz Szumowski podjął ostateczną decyzję. Wszystko zacznie się już 1 czerwca, duże zmiany

2. Andrzej Duda zaliczył gigantyczną wpadkę. Internauci są oburzeni jego zachowaniem

Kwestia notowania, które chwilę po emisji programu w radiu znikło ze strony nadawcy rozgrzało polskie społeczeństwo. W portalach społecznościowych piosenka jest masowo udostępniana dalej, osiągając w chwili publikacji artykułu ponad 5 milionów odsłon. Sprawa wzburzyła także pracowników nadawcy. Marcin Kydryński nie jest jedynym dziennikarzem, który odchodzi z Trójki. Z programem pożegnali się również Hirek Wrona oraz Marek Niedźwiedzki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Siostra górnika wyznała prawdę. "Nasze prawa zostały pogwałcone"
  2. Robert Kubica przerwał milczenie po wielu latach. Zdradził nieznane szczegóły swojej tragedii, straszne
  3. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel
  4. Ministerstwo przekazało bardzo ważną wiadomość. Ważne zmiany od soboty
  5. Wyniki sekcji 16-letniej Kornelii wywołują ciarki na plecach. Opisali ostatnie chwile nastolatki
  6. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych

Czterej pancerni i pies, wyznanie gwiazdoraGwiazdor "Czterech pancernych" i "Rancza" chciał umrzeć? Wyjątkowo smutne wyznanie, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News