Marcin Daniec bohater
TRICOLORS East News
Joanna Szwalikowska - 14 Listopada 2020

Marcin Daniec jest prawdziwym bohaterem. Uratował życie aż ośmiu osobom, niesamowite

Marcin Daniec to jeden z najsłynniejszych polskich satyryków. Jest wielkim pasjonatem sportu, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego. Jak się okazuje, to właśnie dzięki temu aż osiem osób zawdzięcza mu swoje życie.

Marcin Daniec jest znany widzom głównie jako satyryk, artysta kabaretowy oraz stand-uper. Nie wszyscy wiedzą jednak, że choć zawodowo zajmuje się rozrywką, jego wielką pasją niezmiennie od młodzieńczych lat pozostał sport.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Marcin Daniec uratował życie ośmiu osobom

W 1981 roku satyryk ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie rozpoczął również pracę jako pełnomocnik do spraw kulturalnych AWF. Działalność satyryczną natomiast rozpoczął trzy lata później, zakładając wraz z Krzysztofem Januszem kabaret Takich Dwóch.

- To moja pasja, skończyłem AWF i jestem niespełnionym trenerem piłki nożnej, pływania i ratownikiem wodnym - opowiadał Marcin Daniec w rozmowie z tygodnikiem "Świat i ludzie". Jak się okazało, to właśnie dzięki tym umiejętnościom uratował życie aż ośmiu osobom.

Satyryk zdecydował się opowiedzieć magazynowi o swojej pasji, a także o tym, ile bohaterskich czynów udało mu się dzięki niej dokonać. Doskonała umiejętność pływania sprawiła, że w momencie, gdy ktoś zaczynał się topić, gwiazdor był w stanie natychmiast rzucić się na pomoc. Do grona osób, które uratował należą między innymi jego mama oraz żona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Wypoczywaliśmy nad Wisłokiem i mamusię niespodziewanie porwał nurt rzeki. Skoczyłem do wody i po kilku minutach ciężkiej walki z wirami wyciągnąłem ją na brzeg - zdradził Marcin Daniec tygodnikowi.

Podczas wypoczynku nad wodą często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, na szczęście satyryk zareagował odpowiednio szybko, a jego umiejętności pływackie pozwoliły na uratowanie swojej mamy, która została porwana przez nurt rzeki. Opowiedział również historię o tym, w jaki sposób doszło do tego, że uratował także żonę.

- Natomiast moja żona, a wtedy narzeczona, topiła się w Bałtyku. Były tak silne fale, że choć świetnie pływa, nie dawała rady. Skoczyłem do wody i po kilkudziesięciu sekundach dopłynąłem do niej i ją uratowałem! Słyszałem na plaży, jak ludzie bili mi brawo - opowiedział.

Nawet osobom, które świetnie pływają, zdarzają się niespodziewane sytuacje, kiedy nie są w stanie poradzić sobie z żywiołem. To właśnie dlatego tak bardzo ważne, byśmy pływali tylko w miejscach do tego dozwolonych. Dzięki ratownikom w razie niespodziewanej sytuacji ma nas kto uratować.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Żona Marcina Dańca miała bardzo dużo szczęścia. Pomimo iż jest świetną pływaczką, morskie fale okazały się silniejsze. Na szczęście, obecny na miejscu mąż zareagował i uratował życie swojej ukochanej.

Satyryk wspomniał również w rozmowie z magazynem o sytuacji, kiedy po jednym z występów w Chicago, podeszło do niego dwóch mężczyzn. Jak się okazało, chcieli oni mu podziękować za uratowanie życia w przeszłości, kiedy tonęli w rzece. Daniec miał uratować również dziewczynę, która została wrzucona do wody przez swoich kolegów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobom
  3. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  4. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  5. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  6. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  7. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  8. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Świat i ludzie, Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News