Znana pisarka naubliżała Kaczyńskiemu! Jej słowa przejdą do historii
Jan Odyniec - 8 Lipca 2018

Znana pisarka naubliżała Kaczyńskiemu! Jej słowa przejdą do historii

Manuela Gretkowska jest jedną z najsłynniejszych polskich pisarek. Wielokrotnie nagradzana autorka znana jest także z wyraźnej niechęci do obozu rządzącego. Teraz niezwykle ostro skrytykowała Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto wprost mu naubliżała.

Manuela Gretkowska z wykształcenia jest filozofem. Pisała felietony do najważniejszych kobiecych tytułów w Polsce i na świecie. Wielokrotnie była za swoją twórczość i działalność społeczną nagradzana. Otrzymała m.in. tytuł Polki Roku 2007 tygodnika "Wysokie Obcasy", Fenomenu Roku 2006 tygodnika "Przekrój" czy nagrodę Elle Style Award 2007 w kategorii "Osoba Publiczna". Pisarka jest także założycielką Partii Kobiet i intensywnie działa na rzecz praw kobiet. W ostatnim czasie jednak zyskała popularność wśród przeciwników władzy ze względu na swoją intensywną wobec obozu rządzącego krytykę.

Manuela Gretkowska ubliża Kaczyńskiemu

Jarosław Kaczyński długo zapamięta słowa, jakich przeciwko niego użyła pisarka. Manuela Gretkowska w swoim felietonie, który opublikowała na Facebooku, wyraża opinię na temat ogólnego stanu polityczno-społecznego w Polsce. Jej zdaniem obecny rząd prowadzi do całkowitego zniszczenia Polski i jej wizerunku na arenie międzynarodowej. Obecne działania wymierzone w Sąd Najwyższy, a wcześniej w Trybunał Konstytucyjny służą temu, by podporządkować Prawu i Sprawiedliwości wszelką władzę w Polsce. Jak twierdzi Gretkowska, nic nie zmienią nawet wybory samorządowe, bowiem już niebawem prezydent Andrzej Duda podpisze wcześniej zawetowaną ustawę o Regionalnych Izbach Obrachunkowych. W ten sposób samorządy zostaną władzy podporządkowane przez kontrolę finansową. I, jak podkreśla pisarka, wszystko to robią niezwykle sprytni i obeznani w prawie Duda i Kaczyński - obaj są z wykształcenia prawnikami. Temu ostatniemu w felietonie obrywa się najmocniej. - Bo skurdupel uważa się za Polskę, Prawo i wymierzaną przez siebie sprawiedliwość. Nie jest geniuszem, jak bohaterami nie są żołdacy niszczący cudze marzenia, dobytek, życie - ocenia Gretkowska. Wyraźnie widać, że wymyślone przez nią słowo "skurdupel" jest zbitką dwóch innych. "Kurdupel", którym często przez przeciwników politycznych określany jest Kaczyński i "skurwiel".

Te słowa przejdą do historii

Z pewnością długo Gretkowskiej nie zapomni tego sam prezes Jarosław Kaczyński. Także użytkownicy Facebooka chętnie komentują wpis, zgadzając się z pisarką. Można mieć pewność, że słowa, które w portalu społecznościowym umieściła Manuela Gretkowska, na długo pozostaną w pamięci wielu osób.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Co się stało pomiędzy Kaczyńską i Kaczyńskim? Marta wbiła mu nóż w najtrudniejszym momencie
  2. Człowiek prezesa brutalnie szydzi z Wałęsy! Polacy nie mieli dla niego litości
  3. PiS w furii! Wyciekło ukrywane zdjęcie Pawłowicz z Okrągłego Stołu, wszystko jasne
  4. Porzucone i przerażone. Historia tych dwóch kulek jest niewiarygodna
gersdorf5Komunistyczna gwiazda? Internauci OSTRO o Gersdorf i jej obrońcach! [MEMY]Czytaj dalej
sady_wstepInternauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News