Gretkowska twierdzi, że Kaczyński jest ćwierćinteligentem. "Prawdziwy inteligent nie szczułby na LGBT"

Gretkowska twierdzi, że Kaczyński jest ćwierćinteligentem. "Prawdziwy inteligent nie szczułby na LGBT" Źródło: Flickr/Fryta 73/ Wikimedia Commons/Paweł Kula

Manuela Gretkowska zdecydowała się zabrać głos w debacie dotyczącej przemocy wobec osób ze środowiska LGBT. Ostatnio jest to temat komentowany przez wszystkich. Pisarka w ostrych słowach wypowiedziała się jednocześnie o Jarosławie Kaczyńskim i poczynaniach partii rządzącej.

Manuela Gretkowska w ostrych słowach wypowiedziała się na temat obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju. Pisarka bezpardonowo potraktowała Jarosława Kaczyńskiego i obraziła inteligencję prezesa PiS, nazywając go ćwierćinteligentem. Jej zdanie oparte jest na stosunku partii rządzącej do środowisk LGBT. 

Manuela Gretkowska ostro o Kaczyńskim 

Manuela Gretkowska jest postacią bardzo cenioną w środowisku polskich intelektualistów. Jej książka "Polka" w 2002 roku została nominowana do prestiżowej literackiej nagrody Nike. Teraz pisarka zdecydowała się wypowiedzieć o sytuacji politycznej w naszym kraju. 

Najostrzejsze słowa padły pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, który według Gretkowskiej nie grzeszy intelektem, a świadczy o tym postępowanie jego partii w stosunku do osób LGBT. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wątpliwa inteligencja Jarosława Kaczyńskiego według Gretkowskiej

Wypowiedź Manueli Gretkowskiej najprawdopodobniej pokrywa się z nastrojami, jakie panują po stronie polskiej lewicy. Ostatnie skandaliczne wydarzenia związane z Marszem Równości w Białymstoku, a także inne homofobiczne incydenty, które miały miejsce niedawno w Polsce, skłoniły całe społeczeństwo do refleksji na ten temat. 

Wielu polskich intelektualistów, a także celebrytów, zabrało głos w sprawie praw mniejszości seksualnych i budzącej się przemocy wobec osób ze środowiska LGBT. Według nich te przerażające wydarzenia związane są z mową nienawiści, która uprawiana jest przez partię rządzącą. Tego samego zdania jest Manuela Gretkowska, która w bardzo dosadny sposób skwitowała postawę Jarosława Kaczyńskiego.

- Ćwierćinteligent z Żoliborza. Żaden prawdziwy inteligent nie szczułby na LGTB ani na „pasożyty” emigrantów - brzmiały słowa znanej pisarki. 

Odwołała się tym samym do inteligenckiej tradycji warszawskiego Żoliborza, do której według niej absolutnie nie pasuje postać Jarosława Kaczyńskiego. Zwróciła jednocześnie uwagę na strategię, jaką stosuje partia rządząca czyli wybieranie sobie kozła ofiarnego, z którego robi się wroga ojczyzny. Teraz to właśnie przedstawiciele mniejszości seksualnych są według PiS źródłem wszystkich problemów naszego kraju i z tego powodu usprawiedliwiana jest stosowana wobec nich przemoc. Manuela Gretkowska ostro sprzeciwia się takim działaniom i manifestuje swoja niechęć wobec partii rządzącej. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Gwiazda ''Wojny domowej'' miała męża TYRANA. Córka zostawiła ją w ciężkiej chorobie, zmarła w samotności
  2. Uwielbiany piosenkarz pokazał PARTNERA!! Jego ujawnienie to szok dla wszystkich, kobiety traciły dla niego głowę. Są wściekłe
  3. Gdzie mieszka Boczek z Kiepskich?! Będziecie w wielkim szoku
  4. Narzeczony zdradził Malwinę z jej siostrą. Zrewanżowała się w nietypowy sposób
  5. Zaskakujące słowa Rozenek do męża. "Niech się dowiedzą, jak mnie tłamsisz"
  6. Wszystko poszło nie tak. Ludzie zamarli, niektórzy zaczęli piszczeć, Doda miała wypadek podczas występu na żywo

Źródło: Polityczek

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News