"Elektorat PiSu to intelektualni analfabeci". Gretkowska ostro o wyborcach Kaczyńskiego

"Elektorat PiSu to intelektualni analfabeci". Gretkowska ostro o wyborcach Kaczyńskiego Źródło: Screen/Youtube/Plejada/TVP Info

Manuela Gretkowska znana jest z tego, że ostro komentuje sytuację polityczną w Polsce i krytykuje obecną władzę w naszym kraju. Teraz zabrała głos w sprawie wyborców PiS i nazwała ich "intelektualnymi analfabetami".

Manuela Gretkowska jest postacią, która chętnie i odważnie wypowiada się na tematy polityczne i często komentuje różnego rodzaju zjawiska zachodzące na polskiej scenie. Ostatnio bardzo ostro skrytykowała partię rządzącą i mocnymi słowami skwitowała wyborców Jarosława Kaczyńskiego. 

Manuela Gretkowska ostro o partii Kaczyńskiego 

Manuela Gretkowska, jak przystało na intelektualistkę, postanowiła zabrać głos w sprawach, które niepokoją ją w związku z obecną sytuacją polityczną w naszym kraju. Mocno oberwało się przedstawicielom partii rządzącej i samej postaci prezesa Kaczyńskiego. 

Pisarka podjęła ten temat w obszernym felietonie. Zawarła w nim swoje przemyślenia dotyczące wyborców PiS-u i podzieliła się obawami w związku z przyszłością naszego kraju. Padły bardzo ostre słowa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"Intelektualni analfabeci" 

Manuela Gretkowska w swoim tekście zwraca uwagę na wiele zagadnień. Komentuje transformację naszego społeczeństwa, która zaszła podczas rządów PiS-u. Jak przystało na pisarkę, stosuje różnego rodzaju chwyty retoryczne i malownicze porównania. 

Przede wszystkim zwraca uwagę na to, że według niej, elektorat PiS to głównie ludzie, którzy powołują się na historię bez znajomości faktów z przeszłości. Są niedouczeni, a mimo to na minionych wydarzeniach budują cały swój światopogląd. Pisarka twierdzi również, że ślepo wierzą w Jarosława Kaczyńskiego, któremu dzięki sprytnym technikom manipulacji udało się zbudować kult wokół swojej osoby. 

- Ale PiS nie musi już nikogo przekonywać. Jego elektorat to intelektualni analfabeci. (...) Idiotom już nic nie trzeba mówić. Widzom TVP-info wystarczy nieruchoma twarz Kaczyńskiego czuwająca nad nimi z ekranu. Nic nie powie, a uwierzą we wszystko - pisze bardzo dobitnie Manuela Gretkowska niejako ilustrując tym samym swoje obawy dotyczące kolejnych wyborów i przyszłości naszego kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat prokuratury
2.Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Teks przesycony jest ironią i sarkastycznym humorem, ale tak naprawdę przez słowa pisarki wydaje się przebijać złość zmieszana ze smutkiem i niepokojem. Jej refleksja może być bliska dużej części społeczeństwa, która znajduje się bardziej po lewej stronie od partii rządzącej, jeżeli chodzi o poglądy i z przerażeniem patrzy na poczynania polityków PiS. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Księżna jest śmiertelnie chora! Królewski lekarz ogłosił, że zostało jej tylko kilka lat życia
  3. Napływają podtrzymujące na duchu słowa. Ich adresatem żona Woźniaka Staraka
  4. Agnieszka Chylińska przerywa koncertowanie na długo. Podała przykry powód
  5. Maja Sablewska nie przestaje zachwycać swoich fanów. Pokazała, jak się buja bez ubrań

Źródło: Polityczek

Następny artykuł