Manipulacja komentarzami na WP na rzecz PO. Wynajęte trolle?

Manipulacja komentarzami na WP na rzecz PO. Wynajęte trolle?

Internauci z serwisu Wykop.pl zauważyli, że na stronie Wirtualnej Polski dochodzi do manipulowania komentarzami pod artykułami. Wpisy komentatorów nieprzychylne kandydatowi Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP są spychane na dół, premiowane są zaś inne teksty. Zapewne to robota trolli z zewnątrz, które nie mają nic wspólnego z Wirtualną Polską. Wpływają jednak na opinię publiczną używając tej strony. Trudno przyjąć, że jest to przypadek. 

Nie da się ukryć, że komentarze pod artykułami w dużej mierze kształtują opinie czytelników na dany temat. Manipulowanie nimi jest więc pokusą dla ludzi próbujących coś ugrać w polityce. Internauci z Wykopu zauważyli, że popularne komentarze nieprzychylne Platformie Obywatelskiej i Bronisławowi Komorowskiemu są "spychane" na dół poprzez masowe otrzymywanie minusów. Wpisy początkowo mają bardzo korzystny bilans plusów do minusów, a po chwili są "zaspamowane" minusami. Oznacza to usunięcie z premiowanej pozycji komentarza, na który zwracają uwagę niemal wszyscy czytelnicy. W sieci pojawia się coraz więcej przykładów takich manipulacji. Być może to robota trolli internetowych, których zadaniem jest wpływanie na opinię publiczną poprzez działalność w internecie. Flagowym przykładem są 3 komentarze, które niemal jednocześnie otrzymały po 3000 minusów, będąc wcześniej jednymi z najpopularniejszych.

wykop Ten sam komentarz 3 godziny później: wykop2 Ten sam komentarz po 30 minutach wykop3   Jeden z naszych czytelników doniósł, że podobna sytuacja miała miejsce na portalu Interia.pl czytelnik
  źródło: LINK
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News