Nie żyje mistrz Polski. Był dumą naszego kraju

Nie żyje mistrz Polski. Był dumą naszego kraju

Media obiegła niezwykle smutna informacja. Nie żyje wielki sportowiec, mistrz Polski i wieloletni wychowawca kolejnych artystów w swojej branży, sięgających po trofea.

Wybitny sportowiec i trener kolarski Manfred Matuszewski zmarł. Jego śmierć to ogromna strata dla całego polskiego sportu. Matuszewski miał 77 lat. Na swoim koncie miał niemałe osiągnięcia zarówno w startach jak i w trenowaniu. Do jego wychowanków należał między innymi dwukrotny wicemistrz świata.

Manfred Matuszewski nie żyje

Manfred Matuszewski startował w wielu zawodach krajowych i międzynarodowych. Miał na koncie m.in. występy w Tour de Pologne. W 1964 roku zdobył mistrzostwo Polski w wyścigu górskim. Zdobywał medale także w startach na torze. Po zakończeniu kariery rozpoczął trenowanie kolejnych kolarzy. Pracował w dolnośląskich klubach sportowych, m.in. w Piaście Nowa Ruda i RLKS Wrocław. Swoim doświadczeniem służył także pomocą w kadrze szkoleniowej reprezentacji narodowej. Wśród swoich licznych wychowanków miał Jana Jankiewicza. To najsłynniejszy kolarz, który wyszedł spod skrzydeł Matuszewskiego. Jankiewicz był olimpijczykiem, a także dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo świata na szosie - indywidualnie i drużynowo. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. TVP w żałobie. Nie żyje czołowa postać stacji
  2. Kancelaria Prezydenta podała tragiczne wieści. Nie żyje wielka postać
  3. Nie żyje ikona światowej mody. Popełniła samobójstwo
  4. Jego wizja zmieniła życie milionów. Nie żyje
  5. Nie żyje znany YouTuber. O śmierci poinformowała jego żona
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News