Od dzisiaj każdy może dostać mandat 500 zł. Do akcji wkracza policja, będą sprawdzać

Od dzisiaj każdy może dostać mandat 500 zł. Do akcji wkracza policja, będą sprawdzać Źródło: pixabay arembowski

Mandat będzie mógł zostać nałożony na wszystkich, którzy nie przestrzegają przepisów. Wiadomo już, że policja wkroczy do akcji i od dziś każdy będzie mógł otrzymać mandat w wysokości 500 złotych. Sprawdź, w jakich przypadkach policja może wlepić mandat. Rusza specjalna akcja przed zbliżającym się weekendem majowym.

Mandat od policji będzie mógł otrzymać każdy, kto złamie ustanowione rozporządzenia. Już dziś startuje mobilizacja wszystkich służb w kraju przed nadchodzącym długim weekendem. Funkcjonariusze będą czujnie się przyglądać temu, co dzieje się na polskich drogach. Wiadomo także, że na ulicach pojawią się nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz laserowe mierniki z rejestracją obrazu.

Mandat za nieprzestrzeganie przepisów. Policja zaczyna akcję przed majówką

W związku z tym, że powoli zbliżamy się do weekendu majowego, na ulicach pojawi się zwiększona liczba patroli policji i straży miejskiej. Ze względu na wydane obostrzenia i zalecenia dotyczące majówki 2020, funkcjonariusze jeszcze uważniej będą śledzić to, co dzieje się na polskich drogach. 

Policja już od 30 kwietnia do 3 maja będzie patrolować polskie drogi. Każdej doby na ulicach pojawi się ponad 4 tysiące funkcjonariuszy. Policjantów wspierać będą nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz laserowe mierniki z możliwością rejestracją obrazu.

– W naszych działaniach nic się nie zmienia. Szczególnie że kierowcy w warunkach pandemii pozwalają sobie na więcej – przekazał Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Radosław Kobryś dodał, że pomimo spadku natężenia ruchu i mniejszej liczby kontrolowanych przejazdów, podczas weekendu majowego funkcjonariusze będą zwracać uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz - nie tylko na przestrzeganie przepisów drogowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mandat w wysokości 500 - kto może go otrzymać?

- A jeśli już dojdzie do kontroli drogowej, wtedy policjant może przeprowadzić badanie trzeźwości, stanu technicznego pojazdu oraz zweryfikować respektowanie zasad związanych z przemieszczaniem się w okresie pandemii, w tym używania maseczek - dodał Radosław Kobryś. 

Oznacza to, że otrzymać będzie można mandat za brak maseczki w samochodzie. Warto podkreślić, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w samochodzie dotyczy osób, które są sobie obce, czyli nie mieszkają wspólnie, ani nie prowadzą wspólnie gospodarstwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Poszukiwania Kacperka nagle wznowione. Przełomowa teoria służb, najbardziej prawdopodobne wydarzenia
2. Mąż kazał zabić żonę, na pogrzebie udawał łzy. Nie mógł uwierzyć, gdy kobieta pojawiła się na uroczystości

Mandat nie zostanie nałożony na osoby, które nie są zdolne do samodzielnego zakrycia ust, a także na dzieci do czwartego roku życia. Funkcjonariusze przekazali, że nakładanie mandatów za brak maseczki to ostateczność. Minister zdrowia, Łukasz Szumowski w jednej z ostatnich wypowiedzi, zwrócił się z apelem w sprawie majówki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Młoda lekarka odebrała sobie życie. Nie miała już sił walczyć z epidemią
  2. Nie żyje mistrz olimpijski. Legenda przegrała ze straszliwą chorobą
  3. Oprócz ojca i matki Kacperka, przesłuchali jeszcze jedną osobę. Mogła ujawnić nieznane dotąd fakty
  4. Dotarły do nas smutne informacje. Nie żyje wybitna aktorka
  5. Media ujawniły awaryjny plan rządu. Pojawia się w nim konkretna data
  6. Polacy źle smażą placki ziemniaczane? Nie do pomyślenia co radzi Gessler

źródło: moneypl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News