Wejdziesz do autobusu bądź tramwaju i z miejsca możesz dostać mandat. Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz, o której wiele osób zapomniało

Wejdziesz do autobusu bądź tramwaju i z miejsca możesz dostać mandat. Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz, o której wiele osób zapomniało Źródło: unsplash.com Pau Casals

Możesz dostać mandat, jeżeli po wejściu do komunikacji miejskiej zrobisz jedną rzecz. Wiele osób dobitnie się już o tym przekonało, a teraz muszą zapłacić niemałą karę. Lepiej przeczytać i wiedzieć, czego nie robić.

Surowy mandat po wejściu do autobusu lub tramwaju? Władze postanowiły podjąć radykalne kroki, widząc karygodne zachowania Polaków. Nawet kilkaset złotych za jeden drobny, ale bardzo istotny błąd. Czegoś takiego mieszkańcy zupełnie się nie spodziewali. Stanowcze działania są jednak potrzebne, by zapobiec pogorszeniu się sytuacji. 

Po wejściu do autobusu lub tramwaju z miejsca możesz dostać mandat. Chodzi o jedną rzecz

Niestety, pandemia koronawirusa nie ustępuje, dlatego rząd wciąż nie może przystąpić do całkowitego powrotu do normalności sprzed czasów wirusa. Choć większość obostrzeń została odwołana, niektóre wciąż obowiązują Polaków z niewielkimi jednak różnicami. Eksperci nieustannie przypominają o konieczności zachowania dystansu społecznego, dbania o higienę dłoni i zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni zamkniętej (galerie handlowe, sklepy, komunikacja miejska itp.) lub w miejscach, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Choć jest to obowiązek a nie zalecenie, coraz więcej osób lekceważy obostrzenie, poruszając się bez maseczek w sklepach czy komunikacji miejskiej, gdzie zachowanie odległości jest szczególnie trudne tym bardziej, że podróżujących przybywa. Takie zachowanie może prowadzić do drugiej fali zachorowań, dlatego władze postanowiły podjąć radykalne kroki i ukarać surowym mandatem każdego, kto do autobusu bądź tramwaju wejdzie, nie zasłaniając ust oraz nosa. 

Jak podkreśla RMF24, funkcjonariusze policji napominają do Polaków o obowiązku noszenia maseczek, ponieważ za zaniechanie tego nakazu mogą otrzymać nawet 500 złotych mandatu. Zważywszy na niski koszt maseczki, którą kupić można niemal w każdym sklepie za cenę około 10 złotych, kilkaset złotych kary za coś takiego jest kosztem zdecydowanie niemałym.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Wystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczne

Portal przypomina również, w których miejscach wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa, a są to:

 • autobus, tramwaj, pociąg, samochód osobowy, gdy podróżujemy z kimś, z kim nie mieszkamy na co dzień,
 • sklep, bank, targ, poczta,
 • kino, teatr,
 • przychodnia lub szpital,
 • salon masażu i tatuażu,
 • kościół, szkoła, uczelnia, urząd i wszelkie budynki użytku publicznego. 

Najlepsze newsy dnia:

 1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
 2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
 3. Miliony Polaków będą oburzone, Jackowski jest wszystkiego pewien. Jasnowidz powiedział, co wydarzy się na jesieni
 4. Co za przystojniak. Natalia Kukulska pokazała swojego 20-letniego syna, ależ się zmienił
 5. Niepokojące doniesienia o Ewie Wachowicz. Jak tak można? W sieci pojawił się pilny apel
 6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News