Niemal każdy Polak robi codziennie jedną drobną rzecz na ulicy. Można za nią dostać ogromny mandat

Niemal każdy Polak robi codziennie jedną drobną rzecz na ulicy. Można za nią dostać ogromny mandat Źródło: arembowski Pixabay.com

Otrzymał mandat i nie ukrywał, że to naprawdę spore zaskoczenie. Wiele osób codziennie robi podobną rzecz i nie jest najpewniej świadomych, że policjant może stwierdzić, iż kwalifikuje się to do ukarania niesfornego obywatela. Sytuacja była tak kontrowersyjna, że trzy razy trafiała przed oblicze sądu.

Mandat zazwyczaj est wystawiany za poważne wykroczenia. Kara pieniężna ostatnimi czasy najczęściej jest nakładana na osoby rezygnujące z zasłaniania ust i nosa. Mało kto jednak wiedział, że czynność, którą codziennie robi wielu Polaków może skutkować podobnymi konsekwencjami.

Za jedno bardzo popularne zachowanie grozi mandat

Mandat wypisany przez szczecińskiego policjanta znalazł się na ustach wszystkich. Kibic, który idąc na mecz swojego klubu z Lechem Poznań, zdecydował się wyrzucić łupinkę słonecznika na chodnik przy ulicy Twardowskiego. Na jego nieszczęście sytuację tę zaobserwował funkcjonariusz, który na nazwisko Sławomira Żukowskiego wypisał mandat w wysokości 250 złotych. Kibic Pogoni Szczecin twierdził, że dosłownie jedna łupina słonecznika została znaleziona przez niego w kieszeni i niewiele myśląc po prostu wypuścił ją z ręki. Zaproponował, że zamiast przyjmować mandat po prostu ją podniesie i wyrzuci do kosza, lecz policjant nie chciał zgodzić się na taką możliwość. Sprawa trafiła przed sąd i zapadł właśnie trzeci wyrok.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiele osób robi podobnie, im również grozi mandat

Jak twierdził policjant, który wypisał mandat pan Sławomir Żukowski po prostu winny jest zaśmiecania chodnika i należy go ukarać. Chociaż oczywiste jest, że wyrzucanie śmieci w miejscu publicznym, w tym na ulice, jest złe, to wiele osób uważa, iż reakcja policjanta była przesadna. Mógł on rozstrzygnąć tę sprawę w zupełnie inny sposób, ale był nieugięty i uważał, iż wypisanie mandatu, za jedną łuskę słonecznika wyrzuconą na chodnik, jest niezbędne. Kibic nie zgadzał się z jego decyzją, dlatego postanowił nie przyjąć mandatu i skierować sprawę do sądu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość, dotyczy wszystkich Polaków. Wielu będzie zdumionych

2. Sieć sklepów wycofuje popularny produkt. Najlepiej od razu się go pozbyć

Na wokandzie sprawa lądowała trzy razy

Sławomir Żukowski dwa razy usłyszał, iż decyzja podjęta przez funkcjonariusza była właściwa. Dopiero za trzecim razem Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód zdecydował, że mandat został wypisany niesłusznie i nie jest konieczne uregulowanie należności. Wyrok jest prawomocny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Była prezes polskiego klubu odpoczywa na wakacjach. Odważne zdjęcia w bikini podbiły serca kibiców (FOTO)
  2. Julia Wieniawa jest chora. Niestety nie może już jeść z bardzo ważnych powodów wielu produktów
  3. Smutne, jak Jolanta Kwaśniewska została potraktowana. Do sieci wyciekło kompromitujące nagranie
  4. Ministerstwo wdało oficjalne oświadczenie. Chodzi o powrót dzieci do szkół we wrześniu
  5. Magda Narożna niespodziewanie przekazała radosną nowinę. Fani ślą gratulacje
  6. Trwa jedna z najważniejszych chwil w życiu Andrzeja Dudy. Nie mógł być szczęśliwszy

Źródło: Eska Info Szczecin

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News