Wyszedł na spacer z psem podczas kwarantanny. Dostał 500 zł mandatu, natychmiastowa reakcja policji

Wyszedł na spacer z psem podczas kwarantanny. Dostał 500 zł mandatu, natychmiastowa reakcja policji Źródło: shutterstock dies-irae

Funkcjonariusze nie przyjęli żadnych tłumaczeń i wypisali Polakowi mandat w wysokości 500 zł. Mężczyzna zamiast przestrzegać zasad kwarantanny, zabrał swojego psa na spacer. Do kuriozalnej sytuacji doszło w jednym z polskich miast.

Mieszkaniec województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Tyle wyniosła go kara za nieprzestrzeganie rygoru kwarantanny. Polak tłumaczył się, że wyszedł jedynie z psem na spacer. Funkcjonariusze jednak podkreślili, że w obecnej sytuacji nie ma żadnych wyjątków.

Policja ukarała mandatem mieszkańca Elbląga, który objęty był kwarantanną. Gdy patrol nie zastał mężczyzny w domu, nawiązano kontakt telefoniczny. Wtedy Polak przyznał, że wyszedł ze swoim psem na spacer. Funkcjonariusze nie przyjęli żadnego tłumaczenia i nałożyła na niego karę wysokości 500 złotych. Warto zauważyć, że nie jest to jeszcze najbardziej surowy wymiar kary. Służby przypominają, że zasad kwarantanny należy przestrzegać bezwzględnie.

Mandat wysokości 500 zł za naruszenie kwarantanny

Po tym, jak mężczyzna w Elblągu złamał zasady kwarantanny, otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Policjanci nie zastali go w domu, wtedy Polak przyznał, że zabrał psa na spacer. Rygoru izolacji jednak należy bezwzględnie przestrzegać i funkcjonariusze musieli wymierzyć odpowiednią karę. Jest to standardowa procedura, która ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobie objętej kwarantanną, jak i reszcie społeczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służby bezpieczeństwa jasno zakomunikowały, że mandat grozi każdej osobie, która złamie rygor kwarantanny. Pilnując przestrzegania zasad, patrole co jakiś czas odwiedzają odizolowanych mieszkańców, którzy muszą przebywać przez 14 dni w swoich domach. Policjanci przy okazji pytają o potrzeby takich osób oraz sprawdzają ich stan zdrowia. Każda kontrola kończy się dokumentacją, natomiast ta trafia do służb sanitarnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia

2. Ogromne zmiany w robieniu zakupów. Maksymalnie 50 osób w sklepie, metr odległości, znamy szczegóły

Mandat nie jest najbardziej surowym narzędziem walki z osobami, które nie będą przestrzegały zasad kwarantanny. Powiatowy inspektor sanitarny może nałożyć karę do kwoty 5 tysięcy złotych. Sprawa może zostać skierowana do prokuratury, a w takich okolicznościach grozi kara do roku pozbawienia wolności. Takie zasady są jednak konieczne, aby chronić społeczeństwo podczas pandemii i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cukrzycę można zobaczyć w oczach. Objaw, którego nie wolno lekceważyć
  2. Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawo
  3. Nadzwyczajna decyzja dużego banku w Polsce. Klienci będą mieli wybór
  4. Bardzo ważne ostrzeżenie WHO. Dotyczy młodych ludzi
  5. Czeka nas ogromny skok cen żywności? Niepokojące incydenty w Polsce, ministerstwo informuje
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News