Mandat za brak maseczki
Piotr Molecki/East News
Irmina Jach - 20 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby mandaty za brak maseczki były jeszcze wyższe?

Mandat za nienoszenie maseczek ochronnych może uszczuplić portfel o 500 złotych. Zgodnie z zaleceniami rządu policja coraz rzadziej poprzestaje na pouczeniach, sypią się dotkliwe kary. Osoby, które odmawiają przestrzegania zasad reżimu sanitarnego muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Wiele osób uważa, że kara za narażanie zdrowia innych ludzi powinna być jeszcze wyższa. Zgadzacie się?

Mandat w wysokości 500 zł może trafić do rąk każdej osoby, która nie przestrzega zasad bezpieczeństwa sanitarnego narzuconych przez rząd. Zgodnie z rozporządzeniem, cała Polska znajduje się obecnie w żółtej i czerwonej strefie, w związku z czym wszyscy Polacy muszą zasłaniać usta i nos w miejscach publicznych - także na zewnątrz. Minister Zdrowia i Komendant Główny Policji realizują plan "Zero tolerancji", który zakłada dotkliwe kary za lekceważenie reguł. Każdego dnia policjanci wlepiają tysiące mandatów osobom, które nie noszą maseczek ochronnych.

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Mandat za nienoszenie maseczek ochronnych powinien być wyższy?

Funkcjonariusze policji mogą nie tylko nałożyć mandat, ale także pouczyć lub skierować do sądu wniosek o ukaranie. Jeśli sprawa trafi do do sanepidu, osoba, która nie przestrzega zasad reżimu sanitarnego, musi liczyć się z karami administracyjnymi, które wynoszą od 5 do nawet 30 tysięcy złotych. Kwoty budzą zdumienie, konsekwencje nienoszenia maseczki są w tym przypadku porażająco wielkie. Mandat nie robi niestety aż tak spektakularnego wrażenia. Niektórzy uważają, że powinien być znacznie dotkliwszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Policja wystawia mandaty za brak maseczek ochronnych powołując się na artykuł 54 Kodeksu Wykroczeń: "Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany". Niejednokrotnie sąd, który zajmował się sprawą po odmowie przyjęcia mandatu, uchylał obowiązek płatności za przewinienie.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Powszechne noszenie maseczek ochronnych, według lekarzy, może powstrzymać masowy przyrost zachorowań, a co za tym idzie, skrócić czas trwania pandemii i związanych z nią zasad bezpieczeństwa. Uważacie, że wysokie mandaty powinny być motywacją dla najbardziej opornych?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News