Mandat może wynieść nawet 500 złotych
Pixabay.com janeb13
Monika Majko - 13 Stycznia 2021

Dotyczy wszystkich kierowców, grozi nawet 500 zł mandatu. Wiele osób zapomina o drobnej czynności

W zimie kierujący pojazdami mają więcej obowiązków, za których zaniechanie grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych. Warto pamiętać o tej czynności przed wyruszeniem w drogę, ponieważ zapominalstwo może nas drogo kosztować.

Mandat za zaśnieżone lusterka i dach samochodu może wynieść nawet do 500 złotych. W wielu regionach kraju pojawił się śnieg, warto pamiętać o obowiązku odśnieżania auta przed wyruszeniem w drogę, by nie narazić się na dotkliwą karę finansową.

Mandat za zaśnieżone auto może wynieść nawet 500 złotych

W wielu regionach kraju w końcu pojawił się śnieg, który tak długo wyczekiwany był przez miłośników zimy. Pojawienie się białego puchu to jednak dodatkowy obowiązek, który dotyczy wszystkich kierowców w kraju. Przed wyruszeniem w drogę należy pamiętać o odśnieżeniu swojego pojazdu.

Za zaśnieżone lusterka i dach samochodu grozi surowa kara finansowa, a mandat może wynieść od 20 do 500 zł. Zapominalstwo lub lenistwo może więc drogo kosztować właścicieli pojazdów, którzy zaniechają wypełnienia obowiązku.

Kara grozi również za poruszanie się zimą na letnich oponach. Oprócz mandatu, który również może wynieść nawet 500 złotych, właścicielowi pojazdu grozi w tym przypadku również utrata dowodu rejestracyjnego.

W nocy Przemysław Czarnek przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje zasłużony PolakW nocy Przemysław Czarnek przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje zasłużony PolakCzytaj dalej

Niedozwolone jest również „grzanie się w samochodzie”. Pojazd na postoju w obszarze zabudowanym powinien mieć zgaszony silnik.Za pozostawienie włączonego silnika na więcej niż minutę można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 złotych.

W okresie zimowym należy również czyścić szyby tak, by zapewniały wystarczającą widoczność oraz tablice rejestracyjne, by były czytelne i widoczne. Jeśli policjanci zauważą uchybienia w tej kwestii, mogą zatrzymać pojazd do kontroli.

Funkcjonariusz może również skontrolować stan naszych wycieraczek i poziom płynu w spryskiwaczach. Jeżeli nie będą spełniać podstawowych wymogów, policjant może nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

Jak podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach Polska znajdzie się w strefie chłodnego frontu znad północy, wraz z którym do kraju zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego. To właśnie on jest odpowiedzialny za ostatnie opady śniegu.

Kierowcy w najbliższych dniach powinni zachować szczególną ostrożność na drogach i dostosować prędkość jazdy do panujących wokół warunków pogodowych.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2/Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News