mandat Polacy obostrzenia
Lubuska Policja
Joanna Szwalikowska - 11 Października 2020

Ukarano już prawie 22 tys. Polaków, każdy może być następny. Wiemy, jak uniknąć kłopotów

Niemal 22 tys. Polaków otrzymało już mandat, Ponad 170 tys. zostało pouczonych. Każdy z nas może być kolejny. Wystarczy jednak zrobić jedną prostą rzecz, by uniknąć problemów. Szokujące dane wprost z Komendy Głównej Policji obiegły media.

Niemal 22 tys. mandatów dla Polaków za niestosowanie się do konkretnych zaleceń i obostrzeń. Liczby kar oraz pouczeń przekazane przez Komendę Główną Policji są szokujące. Wystarczy jednak zrobić jedną rzecz, by uniknąć kary. Co takiego?

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Prawie 22 tys. mandatów. Szokujące dane polskiej policji

Mundurowi dokonali podsumowania kar, które zostały zastosowane wobec obywateli, którzy wbrew stosownym przepisom nie zasłaniali w przestrzeni publicznej nosa oraz ust. Liczby te robią duże wrażenie, niewiarygodne, jak wiele osób ignoruje ten ważny obowiązek. Przedstawione dane obejmują miesiące od początku epidemii w Polsce.

Od samego początku epidemii w Polsce policja wystawiła ok. 176,2 tys. pouczeń, niemal 22 tys. mandatów oraz 7780 wniosków do sądu o ukaranie, przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, Mariusz Ciarka. Tylko ostatniej doby wystawionych zostało 3100 pouczeń, ponad 1 tys. mandatów, a także 180 wniosków do sądu. Przedstawiane dane są szokujące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Od momentu, kiedy w Polsce wprowadzony został stan epidemii, policja niemal 18 milionów razy sprawdzała w związku ze zwalczaniem wirusa, czy osoby skierowane na kwarantannę, stosują się do narzuconych obostrzeń. Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Mariusza Ciarkę, w ciągu ostatniej doby policja zajęła się sprawdzeniem ponad 195,5 tys. osób, które zostały skierowane na kwarantannę. Spośród nich w ponad 600 przypadkach zostały stwierdzone uchybienia, które kwalifikowały się do tego, by wyciągnąć konsekwencje prawne.

Przypomniano również o tym, że osoby. które uchylają się od obowiązku kwarantanny, mogą zostać obarczone karą pieniężną ze strony Państwowego Inspektora Sanitarnego. Jej wysokość to nawet 30 tys. złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Rozpacz, trwa pilna akcja ratunkowa. ”Możemy potwierdzić trzecią ofiarę”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Według danych przedstawionych przez policję, 633 policjantów, którzy zostali zakażeni koronawirusem, wyzdrowiało. Od początku pandemii ok. 8900 znalazło się na kwarantannie. W tym momencie jest to ok. 1420 mundurowych. Rzecznik wspominając o tym, wydał apel o to, by nie oszukiwać funkcjonariuszy policji. To dzięki ich działaniom lekarze oraz pielęgniarki mają mniej pacjentów. Jeśli nie chcemy zostać ukarani, wystarczy, że będziemy stosować się do narzuconych przepisów i zasłaniać usta oraz nos w przestrzeni publicznej. Te osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maseczek, muszą mieć przy sobie odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera po programie "W tyle wizji" na TVP Info. Gość dostał "groźby karalne", ruszyła fala krytyki
  2. Jarosław Bieniuk wciąż tęskni za zmarłą żoną. Internauci dostrzegli szczegół, który mówi wszystko (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Pokazała zdjęcie w bikini i rozpętała burzę, sama Kukulska nie przebierała w słowach. Mało kto wie, że gwiazda pasjonuje się gotowaniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News