Niedługo wiele osób może dostać wysoki mandat
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 3 Sierpnia 2020

Nie ma odwrotu, ruszają kontrole w całej Polsce. Każdy może dostać nawet 500 zł mandatu

Jednym ze sposobów karania osób niestosujących się do przepisów jest mandat, a ruszające właśnie kontrole mają na celu sprawdzenie czy są przestrzegane. To już pewne, że na ulice polskich miast pojawią się funkcjonariusze z jednym konkretnym zadaniem. Dla tych, którzy zdecydują się na świadome łamanie prawa mogą być pewni wysokiej kary.

Mandat w wysokości 500 złotych może zostać wypisany osobom, które nie mają chcą podporządkować się nowemu prawu uchwalonemu na czas epidemii. Ostatni wzrost liczby zachorowań zmusił służby do działania, a ruszające właśnie kontrole to jeden z wybranych sposób na wzrost wykonalności przepisów wśród obywateli.

Mężczyzna bez maseczki w samolociePasażerowie samolotu nagle rzucili się na mężczyznę bez maski. Dantejskie sceny, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Za brak maseczki lub przyłbicy dostaniesz mandat

Mandat otrzymają wszystkim osobom niezasłaniającym nosa oraz ust w przestrzeniach zamkniętych. Przepisy uchwalone przez rządzących jasno określają, że wszyscy są do tego zobligowani. Ostatnio konkretnej i niepozostawiającej złudzeń wypowiedzi na ten temat udzielił sam minister zdrowia Łukasz Szumowski. W czasie wywiadu dla TVP szef resortu zdrowia przyznał, że obowiązek ten dotyczy wszystkich bez wyjątku, a maseczka nie jest jedynym sposobem pozwalającym na jego wypełnianie. Główny Inspektor Sanitarny potwierdził, że ruszają kontrole i wszyscy obywatele łamiący przepisy uchwalone na czas epidemii mogą liczyć się z tym, że otrzymają mandat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Stworzyła wyjątkową suknię ślubnąZrobiła suknię ślubną z papieru toaletowego. Piorunujący efekt, nie da się oderwać oczuCzytaj dalej

Ruszają masowe kontrole

Zarówno lokalne sanepidy, jak i jednostki policji zaczynają powszechne kontrole. Spodziewać się możemy ich w sklepach, gdzie konieczne jest również utrzymywanie bezpiecznego dystansu. Chociaż PIH oficjalnie mówi, że sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży oraz wyprosić ze sklepu klienta, który nie zakrywa ust oraz nosa, to w praktyce egzekwowanie tego przepisu wydaje się wręcz niemożliwe. Prof. Jarosław Pinkas udzielił wypowiedzi, gdzie potwierdza doniesienia krążące ostatnio w mediach.

- Będziemy analizować zachowanie obywateli w przestrzeni zamkniętej, wszędzie tam, gdzie obowiązują maseczki i dystansowanie, będziemy sprawdzać, czy pamiętamy o tym. Pewnie posypią się mandaty. Mam jednak nadzieję, że będziemy zachowywać się ostrożnie - mówił Główny Inspektor Sanitarny w rozmowie w programie "Money. To się liczy".

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka

2. Niestety, ksiądz ma koronawirusa. Pilny apel sanepidu, poszukiwani wierni z 4 kościołów

3. Joanna Liszowska w szpitalu. Wiemy, co dzieje się z aktorką

Mandat za zakupy i jazdę bez maseczki

To już pewne, że służby pojawią się wszędzie tam, gdzie obywatele zobligowani są do zakrywania ust oraz nosa. W obliczu zwiększonej ilości zachorowań wydaje się to koniecznością. Ze względu na okres wakacyjny, wiele osób zaczęło bagatelizować zagrożenie, jakie niesie ze sobą koronawirus. Kontroli można spodziewać się zarówno w galeriach handlowych i sklepach, ale również w komunikacji miejskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za monetę 5 gr możesz dostać sporą sumę. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na jeden szczegół
  2. Tragiczna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje prawdziwa legenda, znają go wszyscy widzowie TVP i TVN
  3. Widzowie TVN załamani. Od września znika ulubiony program milionów Polaków
  4. Utonął wyjątkowy Polak. Pilne tragiczne doniesienia, uratował trójkę dzieci
  5. Nieoczekiwane doniesienia o zaprzysiężeniu Dudy z ostatniej chwili. Pojawił się ogromny problem
  6. Prezydent oficjalnie wypowiedział się na temat noszenia maseczek. Wielu się zbulwersuje
  7. Ostre cięcia w Lidlu, wiele produktów kupisz 80% taniej. Oferta już ruszyła, ale czasu nie jest dużo
  8. Koniec pobłażania, kontrowersyjny komunikat. Nikt nie wejdzie do sklepu i restauracji na dotychczasowych zasadach
  9. Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Została zastrzelona

Psy w pokoiku niemowlakaPsy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnaćCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News