Od dzisiaj możesz dostać wysoki mandat za absurdalną rzecz. Narażona szczególnie jedna z grup społecznych

Od dzisiaj możesz dostać wysoki mandat za absurdalną rzecz. Narażona szczególnie jedna z grup społecznych Źródło: flickr.com Karolina Kabat

Wysoki mandat rozwścieczy kierowców jak żaden inny. Wielu z nich uważa, że jest to kara za absurdalną rzecz. Portfele kierowców mogą uszczuplić się nawet o 1500 zł. Policja będzie zwracać większą uwagę na jeden szczegół. Jedna grupa społeczna powinna się pilnować.

Mandat może dostać każdy, jeśli dostatecznie nie zadba o jedną ważną rzecz. Policjanci będą wszystko dokładnie sprawdzać, lepiej być przygotowanym już zawczasu.

Jedna grupa będzie mocno niezadowolona. Mandat zaboli

Już od 1 lipca kierowcy będą musieli uważać, aby nie dostać mandatu, którego kwota może opiewać nawet na 1500 zł. Na brak zrozumienia ze strony władz nie mogą liczyć szczególnie przewoźnicy. Wszystko za sprawą koronawirusa - kierowca musi mieć porządek w wozie, a pojazd musi być często dezynfekowany. Inaczej czeka go dotkliwa kara.

- Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało cały szereg zmian w prawie drogowym, a wśród nich znalazło się miejsce także na nowy mandat. Z uwagi na wciąż obecną pandemię policjant będzie mógł wystawić mandat za niezachowanie odpowiedniego poziomu czystości w pojeździe. Na razie zapisy przewidują, że obowiązek zadbania o wnętrze pojazdu miałby dotyczyć jedynie przewoźników (taksówkarzy, kierowców busów czy autobusów) - podał portal Gazetapowiatowa.pl.

Kierowców czekają kolejne zmiany w prawie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli przewoźnicy dostosują się do reżimu sanitarnego i zadbają o bezpieczeństwo swoje oraz pasażerów nie muszą martwić się 1500 zł kary. To nie jedyne zmiany w przepisach. Ministerstwo Infrastruktury planuje, aby policjanci mieli możliwość zabierania prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczą prędkość powyżej 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Ponadto planowane jest wprowadzenie stałej prędkości 50 km/h w obszarze zabudowanym przez całą dobę.

Dzisiaj grzeje: 1. Czy szczepionka na COVID-19 w Polsce będzie obowiązkowa? Jest ostateczne stanowisko Ministerstwa Zdrowia
2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

Poza tym Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić zapis, aby nie używać telefonów komórkowych i innych urządzeń na przejściach dla pieszych. Poza tym piesi zawsze będą musieli upewnić się, czy kierowca aby na pewno ustępuje im pierwszeństwa. Nie są jeszcze znane kary za te przewinienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Anna Lewandowska nie chciała już dłużej milczeć. Przyznała się do choroby, która wpłynęła na jej życie
  3. Zapadła niespodziewana decyzja sądu ws. zabójcy Adamowicza. Nie tego Polacy się spodziewali
  4. Pierwszy sukces nowego sposobu leczenia COVID-19 w Polsce. Pacjent opuścił właśnie szpital
  5. O co chodzi? Firmy energetyczne wystawiają wyższe rachunki w związku z epidemią i pracą zdalną
  6. Ojciec znęcał się nad synkiem. Pani z prokuratury zalała się łzami, gdy zobaczyła obrażenia chłopca

Źródło: Biznes Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News