Przenigdy nie wyrzucaj skórek po mandarynkach. Nawet nie wiesz, jak bardzo są cenne

Przenigdy nie wyrzucaj skórek po mandarynkach. Nawet nie wiesz, jak bardzo są cenne

Mandarynki są nie tylko smaczne, ale mogą być również bardzo przydatne. Być może niewielu spodziewało się, że to właśnie skórka, którą wszyscy wyrzucają, ma szereg niezwykłych zastosowań.

Sezon na mandarynki trwa w pełni, a Polacy regularnie udają się do najbliższego supermarketu po zapas tego pysznego owocu. Jak wiadomo, mandarynki są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, dostarczają bowiem do organizmu wiele witamin, dlatego ich spożycie jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Choć o ich pozytywnym działaniu od wewnątrz wiedzieli chyba wszyscy, tak mało kto spodziewał się, że skórka mandarynki może świetnie działać również od zewnątrz. 

Po zjedzeniu mandarynki wyrzucasz skórkę? Nawet nie wiesz, jak bardzo jest cenna

Osoby, która regularnie uskarża się na suche stopy, zapewne nie trzeba długo szukać. Jest to problem, który dotyka przeważającą część społeczeństwa i niewielu wie, jak sobie z nim poradzić. Równie często występującym i kłopotliwym problemem jest grzybica. Przy zbyt później diagnozie leczenie może trwać bardzo długo, dlatego lepiej zapobiegać zawczasu, aniżeli wydawać później horrendalne sumy na różnego rodzaju preparaty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skórka mandarynki może pomóc zarówno na wysuszone stopy, na grzybicę, a nawet na ich nadmierną potliwość. Brzmi nieprawdopodobnie? Eksperci sprawdzili, że dzięki antybakteryjnym właściwościom skórki tego owocu ma działanie tonizujące, odświeżające i delikatnie złuszczające. Skórka zarówno zapobiega, jak wspomaga, a wykonanie zabiegu z jej użyciem jest banalnie proste. 

Dzisiaj grzeje: 1. Syn gwałcił matkę. 27-latek zgotował kobiecie piekło, nie czuje się winny

2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Barw Szczęścia" i wielu innych. Druzgocące doniesienia

Po skonsumowaniu pysznej mandarynki wystarczy, że zaczniesz pocierać jej wewnętrzną stroną swoją stopę. Czynność powtarzaj 2 razy dziennie przez tydzień, a gdy zauważysz pierwsze efekty,  zminimalizuj częstotliwość do 2-4 razy na tydzień. Taki zabieg potrafi być naprawdę bardzo pomocny, jednak pamiętaj, że jeżeli podejrzewasz u siebie grzybicę, najlepszym rozwiązaniem na samym początku jest konsultacja z lekarzem

Najlepsze: 

  1. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  2. Droższy prąd to wierzchołek góry lodowej. Więcej zapłacisz nie tylko za jego zużycie
  3. Syn Beaty Szydło podjął druzgocącą decyzję, ma już dość. Po jego słowach matka będzie wściekła
  4. Lekarze nie mieli innego wyjścia. Żona Krzysztofa Krawczyka przekazała nowe informacje ws. zdrowia gwiazdora
  5. Karetka pod domem Kaczyńskiego. PiS milczy

Źródło: onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News