Przedstawiciele polskiego środowiska filmowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zdecydowali kto będzie polskim kandydatem do walki o Oskary. Film z Bogusławem Lindą ich zdaniem będzie miał największe szanse.

Za kandydaturą filmu Andrzeja Wajdy, „Powidoki” głosowali Sławomir Idziak, Agnieszka Holland, Anna Biedrzycka-Sheppard, Ola Maślik, Jacek Bromski, Jakub Duszyński, Paweł Mykietyn oraz Magdalena Sroka i Katarzyna Mazurkiewicz.

Film opowiada o charyzmatycznym malarzu Władysławie Strzemińskim – w tej roli Bogusław Linda – który nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej, mimo że komunistyczna władza starała się go zwalczyć.

 – Ma dużą szansę zyskać przychylność Amerykańskiej Akademii Filmowej, której członkom tak bliskie są ideały obywatelskiej wolności i swobody. Najnowszy film Andrzeja Wajdy jest przejmującą, uniwersalną historią niszczenia jednostki przez totalitaryzm. Reżyser przedstawił świat, w którym piękno, sztuka, niezależność twórcza są prześladowane – argumentują swój wybór przedstawiciele środowiska filmowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

https://www.youtube.com/watch?v=WOWuiWSvOoY

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: pisf

...

Zobacz również