Eksperci zajmujący się statystykami świata piłki nożnej wybrali już 11 rozczarowań z kończącego się Euro 2016. Na liście niestety znajduje się też Polak. Jednakże, Robert Lewandowski znalazł się tam obok wielkich gwiazd. 

Mimo, że Polska dotarła do ćwierćfinału i otarła się o półfinał Euro 2016, Robert Lewandowski trafił na listę rozczarowań. Eksperci futbolu oczekiwali od niego więcej. Napastnik Bayernu Monachium tylko raz trafił do siatki i nie wykorzystał kilku dobrych okazji. Dziennikarze Squawki typowali go do walki o koronę króla strzelców, która najprawdopodobniej trafi do Antoine Griezmanna.

Najwięcej zawodników, którzy zawiedli, wybrano z reprezentacji Anglii, która była faworyzowana a została wyeliminowana przez Islandię po przeciętnych występach w fazie grupowej. Do jedenastki trafili: Joe Hart, Dele Alli oraz Harry Kane.

Dwóch zawodników pochodzi z Hiszpanii (Sergio Ramos i Cesc Fabregas) oraz Austrii (Aleksandar Dragović i David Alaba).

Poniżej pełna jedenastka:

Joe Hart (Anglia) – Seamus Coleman (Irlandia), Aleksandar Dragović (Austria), Sergio Ramos (Hiszpania), David Alaba (Austria) – Cesc Fabregas (Hiszpania), Arda Turan (Turcja), Dele Alli (Anglia), Thomas Mueller (Niemcy) – Harry Kane (Anglia), Robert Lewandowski (Polska).

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również