NFZ przekazało świetną wiadomość dla wielu Polek. Bezpłatne badania na terenie całego kraju

NFZ przekazało świetną wiadomość dla wielu Polek. Bezpłatne badania na terenie całego kraju Źródło: Pikist.com

Świetna wiadomość NFZ dla Polek - mammobusy ruszyły w drogę do miast w całej Polsce. Badania będą bezpłatne, warto skorzystać z tej szansy, ponieważ im szybciej wykryjemy jakiekolwiek nieprawidłowości w swoim organizmie, tym łatwiej będzie pokonać ewentualną chorobę.

Mammobusy ruszają w trasę do polskich miast, dostęp do badań jest teraz o wiele łatwiejszy. Polki w wybranej kategorii wiekowej będą mogły bezpłatnie się przebadać. To okazja, z której warto skorzystać, zwłaszcza że kobiety często zapominają o własnym zdrowiu, poświęcając się innym obowiązkom. 

Mammobusy ruszają w Polskę, bezpłatne badania dla Polek

Jeśli masz od 50 do 69 lat, powinnaś regularnie co dwa lata badać swoje piersi. W Polskę ruszyły właśnie mammobusy, w których będzie można wykonać takie badanie zupełnie bezpłatnie. Dostęp będzie dużo łatwiejszy niż w zwyczajnych okolicznościach, kiedy niekoniecznie jesteśmy w stanie szybko się dostać do lekarza. Warto skorzystać z okazji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Rak piersi wykryty odpowiednio wcześnie, jest możliwy do wyleczenia. Im wcześniej się to uda, tym lepiej i większe szanse na szybki powrót do zdrowia. Jeśli nowotwór zostanie jednak wykryty za późno, lekarze nie będą w stanie nam pomóc. Dlatego bardzo ważne, by badać się regularnie. Jeśli chcesz sprawdzić, kiedy mammobus pojawi się w twojej okolicy, kliknij TUTAJ.

Kiedy możesz skorzystać z badania bez skierowania? Jeśli nie miałaś wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub miałaś mammografię w ciągu ostatnich dwóch lat, jednak otrzymałaś pismo zalecające ponowne badania z powodu raka piersi wśród członków rodziny lub mutacji w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2. Badania dotyczą kobiet, które nie miały wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej piersi.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki

2. Za 2 tygodnie miała brać ślub. Niestety choroba pokrzyżowała plany

Warto pamiętać, że mammografia jest badaniem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym. Wykonanie takiego badania pozwala na wykrycie raka piersi nawet w bardzo wczesnym stadium. Pozwoli to na szybkie i skuteczne leczenie. Ignorowanie regularnych badań lub pierwszych objawów może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Pamiętajmy o tym, by dbać o nasze zdrowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła truskawki to miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  2. Media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje prawdziwa legenda, był idolem dla pokoleń, zatrważające informacje
  3. Potężny wybuch w szpitalu, wielu zabitych i rannych. Pacjenci uwięzieni, tragiczne informacje z zagranicy
  4. Śmigłowiec rozbił się w polskim mieście. Dwie osoby nie żyją, dramatyczna akcja ratunkowa
  5. Wprowadzono kluczowe zmiany w 500 plus. Wszyscy rodzice muszą o nich pamiętać
  6. Tragedia na północy kraju. Nie żyje dwójka dzieci, rodzeństwo miało tylko 4 i 5 lat

Źródło: Pacjent GOV PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News