Mamed Khalidov, wieloletni mistrz KSW i absolutna gwiazda KSW, wstrząsnął fanami. Jego decyzja jest nieodwołalna, aczkolwiek w pełni zrozumiała. Wojownik postanowił się poddać i oddał pas. Ma ku temu powody, które smucą fanów, ale nie da się z nimi dyskutować. Khalidov zachował się dżentelmeńsko i zasługuje na szacunek. 

Mamed Khalidov oddał pas

Mamed Khalidov podjął ostateczną decyzję. Była ona dla niego niezwykle trudna i załamała fanów, ale nie ma już odwrotu. Wielki wojownik i kultowy sportowiec postanowił oddać mistrzowski pas KSW kategorii średniej.

Gwiazda KSW zdecydowała się na ten krok mimo panowania w tej kategorii wagowej od niemal 3 lat.

Fani są wstrząśnięci i bardzo trudno im się pogodzić z tą decyzją. Od lat kibicowali Mamedowi, aczkolwiek ten dzień musiał w końcu nadejść. Czasu nie da się zatrzymać.

Mamed Khalidov – przyczyny decyzji

Mamed Khalidov z bólem serca przyznał, że musi zwakować pas. O swojej decyzji poinformował na konferencji przed galą KSW 45.

– Tyle lat już jestem w KSW, ale czas mija, jestem już coraz starszy, więc fizycznie nie dam rady już walczyć tak często jak kiedyś. Ewentualnie może zostanie mi jedna walka w roku. Nie chcę blokować innym zawodnikom możliwości walki o ten pas. Widzimy coś fajnego się dzieje w wadze 84 i chciałbym z boku to poobserwować. Wakuję pas i chcą zostawić możliwość innym zawodnikom – mówi gwiazda MMA.

Prowadzący konferencję przed galą KSW 45 stwierdził, że decyzja, którą podjął Mamed Khalidov jest dżentelmeńska i należą mu się za nią wielkie brawa oraz szacunek. Podobnego zdania są inni internauci, którzy oddają hołd fantastycznemu sportowcowi.

Mamed Khalidov na pewno nie odejdzie na zawsze z KSW, być może zobaczymy go jeszcze w walkach, aczkolwiek na pewno już nie tak często jak do tej pory. Zawodnik chce się skupić na obserwacjach młodszych zawodników i nadal być częścią branży.

Fani są jednak załamani i nie dowierzają w to co musieli usłyszeć. Upływ czasu jest jednak nieubłagany i należy to zrozumieć.

 PRZECZYTAJ: JESZCZE USŁYSZYMY KORĘ. ZAGRAŁA W FILMIE

PRZECZYTAJ: RÓŻAL WYJAWIA CO STANIE SIĘ Z KHALIDOVEM

PRZECZYTAJ: NIESAMOWITE, ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH MÓGŁ WYGLĄDAĆ ZUPEŁNIE INACZEJ

źródło: facebook.com/pg/MMAmedKhalidov
Fot. instagram.com/Mamed Khalidov
mamed khalidov
fot. youtube

Polskie gwiazdy sportu, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Największe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]

Zobacz również