Mamed Chalidow podjął leczenie psychiatryczne. Jest źle

Mamed Chalidow podjął leczenie psychiatryczne. Jest źle Źródło: screen Youtube

Mamed Chalidow przeżywa trudne chwile. Po ostatniej porażce waleczny Polak czeczeńskiego pochodzenia zakończył karierę w mieszanych sztukach walki. W szczerym wywiadzie przyznał, że przez problemy ze zdrowiem nie jest w stanie przygotowywać się do kolejnych walk.

Mamed Chalidow zapracował na swój status w sportach walki pracowitością i pokorą. Tego roku nie zaliczy jednak do udanych. 3 marca, po raz pierwszy od dłuższego czasu, zszedł z desek pokonany. Poprzysiągł rewanż na swoim pogromcy, Tomaszu Narkunie.

Zakończył karierę po ostatniej porażce. Mamed Chalidow miał też inne powody

Na początku grudnia panowie znów stanęli naprzeciw siebie w klatce. Walka była wyrównana, ale wynik ten sam - zwycięstwo Narkuna i gorycz porażki ambitnego Chalidowa. Po walce KSW Mamed ogłosił obecnym na walce, że kończy karierę. Kilka dni później udzielił szczerego wywiadu "Super Expressowi". Zaznaczył, że jego decyzja o zakończeniu kariery jest przemyślana, ale jednocześnie powiązana z ostatnią porażką. Zawodnik nie widzi siebie w klatce przy kolejnych przegranych. - Chcę odejść młody, niepoobijany, normalnie myślący. To co chciałem osiągnąć, osiągnąłem. Dzięki Bogu, pracy, trenerom i mojej żonie udawało mi się wygrywać. Nie da się być cały czas na szczycie. Przychodzi moment, kiedy przegrywasz - powiedział dla Se.pl Chalidow.

Sportowiec korzysta z pomocy psychiatrycznej. "Czasami łapie mnie nerwica"

Polski zawodnik zaskoczył fanów innym wątkiem. Przyznał się, że spory wpływ na jego decyzję miało też szwankujące zdrowie. Przyznał otwarcie, że "fizycznie i psychicznie nie daje już rady". Szczególnie zmartwił swoich fanów stwierdzeniem o "dacie ważności zdrowia psychicznego". - Mam problemy ze zdrowiem psychicznym. Czasami łapie mnie nerwica i nie mogę nad tym zapanować. To przychodzi i to masz. Trwa pół dnia, dobę. Jesteś nieobecny, czasami nie wiesz gdzie jesteś - czytamy. Chalidow nie chce ryzykować uszczerbku na psychice po kolejnych walkach. W rozmowie z tabloidem przyznał też, że podjął się leczenia u specjalisty. - Biorę leki i chodzę do psychiatry. Pracuję nad sobą. Wychodzę z tego na różne sposoby - wyznał.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Decyzja nieodwołalna

Zapewnił, że te problemy nie wynikają z ciosów w głowę, które "otrzymywał" w trakcie pojedynków. Są jednym ze skutków operacji kręgosłupa. Przyznał, że nie widzi szans na swój powrót do mieszanych sztuk walk. Jak wiemy, niejeden wyczynowiec, zwyczajnie nie radzący sobie na emeryturze, wracał w sportowe rewiry. Chalidow jest jednak przekonany, że to nieodwołalna decyzja. - Teraz jestem na sto procent pewny, że to jest koniec. Nie mogę walczyć, gdy nie jestem w stanie dawać z siebie stu procent. Z drugiej strony zawodnik nie wie jeszcze czym zająć się na sportowej emeryturze. 15 lat intensywnych walk zrobiły w końcu swoje. Chalidow stoczył łącznie 41 walk, co jest naprawdę dużą liczbą. Do tego, przez te wszystkie lata przegrał zaledwie 5 razy. Ma na swoim koncie również 2 remisy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mamed Chalidow kończy karierę. Szokujące powody gwiazdy sportu
  2. Będzie się działo. Sensacyjne doniesienia Rosjan w sprawie Chalidowa!
  3. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
źródła: se.pl, sportowefakty.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News