Mamed Chalidov
Screenshot z youtube.com/Imponderabilia
Mateusz Nieścierowicz - 2 Lutego 2019

Mamed Chalidov o swojej chorobie: "Miesiąc walczyłem sam, po miesiącu poddałem się"

Mamed Chalidov to jeden z bardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce. Międzynarodowy mistrz Konfrontacji Sztuk Walki w wadze półciężkiej. Z pochodzenia Czeczen. Niewielu jednak wie o chorobie, która mu towarzyszy. Na co cierpi sportowiec?

Mamed Chalidov, odkąd ukończył karierę zawodową, coraz chętniej udziela wywiadów. Dzieli się swoim życiem z fanami, których ma całkiem sporo. Ci również dają mu ogromne wsparcie. Chalidow ma od jakiegoś czasu poważne problemy ze swoim zdrowiem. Jednak jego naturą jest odważnie stawiać czoło przeciwnościom. Sportowiec nie poddaje się więc i walczy.

Mamed Chalidov jest poważnie chory

W wywiadzie dla Polsat Sport (program "Nowy dzień") Mamed podzielił się z internautami szokującą informacją. Okazało się, że zmaga się on z depresją. - Miesiąc walczyłem sam, po miesiącu poddałem się. Poszedłem do specjalisty. Dowiedziałem się, że mam problem z głową i trzeba to naprawić - dzieli się w programie "Nowy dzień". Wielu z nas tak naprawdę nie wie czym jest ta choroba, która dotyka coraz więcej Polaków. Niektórzy bagatelizują problem myśląc, że wystarczy przyjąć odpowiednie leki, aby pozbyć się trwale problemu. - To nie jest tak, że dostajesz leki i wszystko jest pięknie. Lek pomaga Ci, a resztę musisz zrobić sam - mówi zgodnie z prawdą Chalidov dla "Polsat Sport". Objawy nasiliły się szczególnie, gdy Mamed przeszedł ciężką operacje kręgosłupa. To wówczas wtedy pojawiła się u niego depresja. Sportowiec ma jednak plan, który realizuje, aby znowu móc cieszyć się pełnią życia. Nie jest to łatwy plan, bowiem sportowiec należy do osób, które znane są wręcz z tego, że bardzo ciężko pracują i niemal ciągle oddają się swojej pasji. Zaprzestanie i "wrzucenie na luz" jest swego rodzaju olbrzymim wyzwaniem dla sportowca. - Muszę całkowicie dać sobie na luz i wyjść z tego w stu procentach. Mam już swoje lata, niedługo 39. Jeszcze trochę to potrwa, zanim całkowicie dojdę do siebie - nawet kilka lat. Jest taka decyzja i na razie jej nie zmienię - opowiada Mamed Chalidow dla "Polsat Sport". DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

M jak miłośćGwiazda "M jak miłość" potrzebuje wsparcia. Kariera ją zniszczyła, nie daje radyCzytaj dalej
Sportowiec zachęca, aby wszyscy, którzy doświadczają objawów depresji, którzy tracą sens życia i psychicznie nie radzą sobie zbyt dobrze - nie bali zgłosić się do specjalisty, bo to, co im towarzyszy, nie powinno być powodem do wstydu. - Depresja to nie słabość! - podkreśla sportowiec w rozmowie z dziennikarką "Polsat Sport".

Sportowiec jest spełniony zawodowo

Mamed uważa, że zakończył karierę w dobrym momencie. Obecnie czuje się spełniony. Osiągnął wszystko, o czym marzył od zawsze. Co prawda nie wyklucza, że kiedyś weźmie udział w jakiejś walce, ale na ten moment jedynie dba o formę, aby jej nie utracić. Zdecydowanie w najbliższym czasie nie planuje występów na KSW. - Osiągnąłem już w karierze to, o czym marzyłem. Jestem z niej zadowolony. Sport dał mi najwięcej, jestem szczęśliwy - powiedział dla "Polsat Sport". ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Marcelo w Juventusie?! Sensacyjne doniesienia mediów
  2. Nie żyje wybitna, polska siatkarka. Jej osiągnięcia zapamiętamy na zawsze
  3. Ile zarabia Ronaldo? Zarobki CR7 zwalają z nóg
  4. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  5. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę

Gwiazdy Ranczo ŻakNajwiększe dramaty gwiazd serialu "Ranczo". Straciły najbliższą osobęCzytaj dalej
Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News