Zmienili płeć 3-letniemu dziecku. Wywołali tym prawdziwą burzę

Zmienili płeć 3-letniemu dziecku. Wywołali tym prawdziwą burzę Źródło: Pixnio/hakunamatata

Mama chce jak najlepiej dla swojego potomstwa. Wiele z nich jest tak wpatrzonych w pociechy, że są w stanie spełnić każdy ich kaprys. Odważną decyzję podjęli rodzice kilkulatka, którzy postanowili zamienić go w dziewczynkę. Do kontrowersyjnego zajścia doszło w Wielkiej Brytanii.

Mama bezgranicznie kocha swoje dzieci, nie zawsze jednak jest to mądra miłość. Sugerowanie się zachciankami dzieci może zakończyć się tragicznie. Mogli o tym ostatnio przekonać się mieszkańcy Wielkiej Brytanii, bo właśnie tam doszło do absurdalnej i zdaniem wielu krzywdzącej sytuacji. Ofiarami są dzieci pewnej nowoczesnej i postępowej pary. Co wywołało skandal?

Mieszkańcy wyspy oburzyli się, gdy usłyszeli, że 3-letnie dziecko zostało poddane operacji zmiany płci. Żaden z lekarzy, którzy mieli dokonać tego zabiegu, nie zaprotestował, co jeszcze bardziej zszokowało społeczeństwo. Okazało się, że to rodzice chłopca nalegali na to, aby za wszelką cenę zamienić go w córeczkę. W dodatku starszy syn pary zasugerował się metamorfozą brata i także postanowił skorzystać z szansy na stanie się dziewczynką. On także ma dopiero 7 lat! Czy na pewno jest to przemyślana decyzja dzieci?

Mama uznała, że syn przejawia dziewczęce cechy, ale nikt inny tego nie zaobserwował

Istnieje uzasadniona wątpliwość, że rodzice zasugerowali swoim pociechom, że coś jest nie w porządku z ich tożsamością. Nawet dorosłym człowiekiem łatwo jest manipulować, a co dopiero małym dzieckiem, które nie ma jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych. Zdaniem części psychologów, na których opinie powołuje się magazyn "The Sunday News" tak poważnych operacji nie powinno dokonywać się przed ukończeniem 10 roku życia. Nie wiadomo także, jak chłopcy zareagują na podawane im hormony - w końcu ich organizmy, w tym także płciowość, dopiero się kształtują. Eksperci zauważają także, że być może rodzice chcieli doczekać się córeczki i nie zaakceptowali faktu, że narodzili się im sami synowie. Chęć zmiany płci może być więc desperacką próbą zyskania ich akceptacji i miłości. To prawdopodobny scenariusz zważywszy na to, że 7-latek wcześniej wcale nie chciał zostać dziewczynką. Dopiero atencja okazana przez mamę i tatę 3-latkowi, który poddał się operacji, skłoniła go do zmiany zdania. 

Psychologowie alarmują, że zmiana płci może źle wpłynąć na psychikę małych dzieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Podobnej opinii były pracownice przedszkola, do którego uczęszczał najmłodszy syn. Według nich para wywierała psychiczną presję na malcu. Stwierdziły, że przebywają z podopiecznym wiele godzin i nie zaobserwowały u niego żadnych odchyleń od normy - nie przejawiał damskich zachowań. Przeciwnego zdania są rodzice, którzy uważają, że ich syn często pojawiał się w przedszkolu w sukienkach, a opiekunki po prostu kłamią lub ignorują tak ich zdaniem wyrazisty sygnał. Poruszone sytuacją nauczycielki postanowiły ingerować i zgłosiły niepokojące zajście opiece socjalnej. Wydawało się, że znawcy dziecięcej psychiki wybiją tak absurdalny pomysł rodzicom z głowy. Jednak nic bardziej mylnego - specjaliści powołani przez sąd w Preston orzekli, że nie widzą żadnych przeciwwskazań. Do ich opinii przychylił się sędzia, twierdząc, że nie tylko kilkuletnie dzieci wahają się co do swojej tożsamości płciowej. 

Co prawda, wielu psychiatrów i psychologów, protestowało przeciwko przeprowadzeniu operacji, ale to nie poskutkowało. Teraz już trzeci syn para zastanawia się nad tym, czy on także nie powinien zmienić płci - może poczuł się osamotniony w towarzystwie dwóch "sióstr". 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. Przerażajace nagranie Dody w sieci. Miała łzy w oczach, nie była w stanie mówić
  4. Dotarli do prawdziwego aktu urodzenia dziecka Meghan i Harry'ego. Dwa szczegóły wprawiają w osłupienie
  5. Porażające słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Przyszłość prezesa jest zagrożona?
  6. Spłonął dom wokalisty disco polo, został bez dachu nad głową. Potrzeba jest pomoc

Źródło: Popularne

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News