Matki wyzywająco pomalowały swoje kilkuletnie córeczki. Porażającymi zdjęciami chwalą się w sieci

Matki wyzywająco pomalowały swoje kilkuletnie córeczki. Porażającymi zdjęciami chwalą się w sieci Źródło: Pixabay.com/Free-Photos

Mama zazwyczaj uczy córkę, jak robić makijaż, czesać się i ubierać, by wyglądać ładnie. Niektóre z nich nie zamierzają czekać: pokazują dzieciom tajniki urody już w wieku kilku lat. Robią swoim pociechom mocne makijaże, a efekty udostępniają w internecie. Zdjęcia bardziej przerażają niż zachwycają.

Mama w wielu przypadkach jest wzorem dla swoich dzieci, które już od najmłodszych lat próbują ją naśladować. Wiele razy widzi się szkraby zakładające za duże szpilki czy umazane szminką. Taki widok nikogo nie dziwi, jednak gdy matka sama robi córce pełny makijaż, nie wszystkim się to podoba. Zwłaszcza, że bardzo młode buzie nie prezentują się dobrze w wyzywającej stylizacji.

Mama postanowiła umalować córkę. Wygląd dziewczynki jest wstrząsający

Prawie każda mama dba o stosowny i skromny wygląd swojej córki, te kobiety jednak nie chcą słyszeć o stonowanych stylizacjach. Postanowiły już teraz sprawdzić, jak ich dzieci będą wyglądały w pełnym makijażu, mimo że mają dopiero po kilka lat.

Na Instagramie można znaleźć mnóstwo fotografii małych dziewczynek, które zostały poddane niezwykłej metamorfozie. Matki postanowiły dokleić im rzęsy, zrobić wyraziste kreski eyelinerem oraz optycznie powiększyć usta. Nie cofnęły się przed niczym, aby zrobić kilkulatkom najmodniejszy make up, a wiele z nich nawet dorysowało im wyraziste brwi.

Autorki zapewne są dumne ze swoich dzieł, jednak dziecięce buzie ozdobione tak mocno nie wyglądają ładnie. Internauci nie przestają krytykować "małych-starych", jak sami nazywają wymalowane dziewczynki. Według nich, takie traktowanie dzieci nie tylko je oszpeca, ale również uczy złych wartości, jak wyższość wyglądu nad charakterem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Malowanie dziecka może mieć fatalne konsekwencje. Lepiej tego unikać

Wykonywanie makijażu małemu dziecku może nieść okropne konsekwencje. Wystarczy tylko pomyśleć o tym, jak ruchliwe są zazwyczaj kilkulatkowie. Gdy mama stara się dokleić rzęsy lub podkreślić oko eyelinerem, może dojść do prawdziwej tragedii. Wystarczy, że córka drgnie, a jej wzrok może zostać poważnie uszkodzony.

Należy też pamiętać, że skóra dzieci jest o wiele delikatniejsza niż u osoby dorosłej. Kosmetyki, które nie robią krzywdy matkom, mogą mieć bardzo złe działanie na wrażliwą cerę dziewczynek. Może się okazać, że dziecko ma alergię na jakiś składnik, a podrażnienia wywołane usuwaniem make upu grożą zniszczeniem skóry twarzy.

Z pełnym makijażem lepiej poczekać, aż dziecko osiągnie odpowiedni wiek i wykaże chęć do nauki takich praktyk. Inaczej można sprawić, że urocze, naturalnie piękne dziewczęta będą wyglądać tak:

(Fot. Instagram)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska z mężem w PnŚ. Fani: „Co ona zrobiła z twarzą?”
  2. Jolanta Kwaśniewska w młodości. Pierwsza Dama w długich włosach
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: Instagram

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News