Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?

Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła? Źródło: Facebook.com/Fakt24.pl

Mama jednego z uczniów postanowiła w dosadnych słowach skomentować rozpoczęty wczoraj strajk nauczycieli. Czy w swojej opinii opiekunka jednego z uczniów warszawskich szkół nie przesadziła?

Mama ucznia jednej z warszawskich szkół skomentowała rozpoczęty wczoraj ogólnopolski strajk nauczycieli. W placówkach oświatowych, w których działa Związek Nauczycielstwa Polskiego, od wczoraj nie odbywają się lekcje. Pracownicy oświatowi odeszli od tablic i biurek klasowych.

Mama ucznia prosi o opiekę nauczycieli nad dziećmi: "Nie mamy co z nimi zrobić"

Z takiego rozwoju sytuacji niezadowolona jest wielu rodziców. Jedna z mam pozwoliła sobie na wyrazisty komentarz na łamach Fakt24pl. Serwis nagrał rozmowę z kobietą, a komentarz krąży już po sieci. Rozprzestrzenia się zwłaszcza dzięki mediom społecznościowym, ale i tym "klasycznym".

Mama ucznia zwraca uwagę na paraliż organizacyjny w szkołach. Po tym, jak nauczyciele odeszli od tablic, wiele rodzin radzi sobie z organizacją dnia swoich dzieci.

Form opieki nad dziećmi nie brakuje

- Kształtują nasze dzieci, ale przepraszam, jakaś organizacja powinna być. Ile osób może potracić pracę? Co zrobią pracodawcy, przedłużą umowę z taką osobą? - mówi jedna z matek w rozmowie z dziennikarzami Fakt24pl.

Nalega też, by nauczyciele kontynuowali strajk, ale w klasach, mając na widoku dzieci.

- Niech nauczyciele wezmą dzieciaczki do klas, przecież nie robią lekcji. A tak człowiek musi kombinować, jak i z kim zostawić dzieci - dodaje poirytowana kobieta.

Zaznaczmy, że już na wiele dni przed strajkiem w lokalnych społecznościach pojawiały się informacje i porady o tym, jak postąpić na wypadek strajku. Rodzice mają możliwość wysłania dziecka, np. na świetlice. Wiele szkół pozostaje zamkniętych. Pod nieobecność pracujących rodziców pociechy muszą przywyknąć do nowej rzeczywistości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan kompletnie PIJANA! To WIDEO mogło zniszczyć jej karierę
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Patryk dalej jest w śpiączce. Materiał DDTVN łamie serce
  4. Syn Katarzyny Dowbor publicznie o jej testamencie i majątku dla zwierząt. "Jak możesz?!"
  5. Internauci błagają dzieci Wiśniewskiego: "Nie idźcie w ślady ojca"

źródło: Fakt24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News