mama pomoc państwa ciężko chore dzieci
Newspix.pl Grzegorz Niewiadomski
Joanna Szwalikowska - 31 Października 2020

Mama niepełnosprawnej Weroniki powiedziała, jak wygląda "pomoc" państwa. Upokorzenie ciężko chorych dzieci

Mama ciężko chorej Weroniki nie mogła dłużej milczeć. Zdecydowała się głośno wyznać prawdę na temat tego, jak rzeczywiście wygląda "pomoc" od państwa w przypadku niepełnosprawnych dzieci.

Mama niepełnosprawnej Weroniki, Katarzyna Jaśkowiak, zdecydowała się opowiedzieć publicznie o tym, jak wygląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem oraz "pomoc" ze strony państwa, która, zdaniem rządzących, jest na tak wysokim poziomie.

Decyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuDecyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotuCzytaj dalej

Mama ciężko chorej Weroniki zdradziła całą prawdę na temat tego, jak wygląda "pomoc" państwa dla niepełnosprawnych dzieci

Katarzyna Jaśkowiak jest mamą niepełnosprawnej Weroniki. Choć kobieta kocha swoją córkę ponad życie, słysząc jednak kłamstwa polityków, dotyczące szerokiej pomocy, jaka zapewniana jest niepełnosprawnym osobom ze strony państwa, coś w niej pękło. Postanowiła opowiedzieć, jak w rzeczywistości wygląda ta "pomoc".

Pani Katarzyna jest jedną z osób, które dołączyły do protestu kobiet, które są oburzone wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Zrobiła to po tym, jak usłyszała zapewnienia rządu o rzekomej szerokiej pomocy ze strony państwa dla osób niepełnosprawnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Codzienne życie mamy Weroniki nie wygląda tak różowo, jak przedstawiają to politycy, opowiadający się za wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który zabrania aborcji ze względu na ciężkie oraz nieodwracalne wady płodu. Kobieta opiekuje cię ciężko chorą córką już od 14 lat. "Pomoc", jaką od państwa otrzymuje, nie jest w stanie pokryć nawet podstawowych potrzeb.

- Tacy jak my są pozostawieni samym sobie. Jakby niewidzialni - mówiła pani Katarzyna, cytowana przez "Fakt". 14-letnia Weronika oraz jej dwóch braci (Dawid i Szymon) urodzili się w 29. tygodniu ciąży. Dziewczynka była najmniejsza z całej trójki, ważyła zaledwie 990 gramów.

Kiedy nadszedł ósmy miesiąc życia, rodzina usłyszała druzgocącą diagnozę. Dziewczynka cierpiała na mózgowe czterokończynowe porażenie dziecięce. Już w tamtym momencie pani Katarzyna doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że będzie musiała walczyć zarówno z chorobą dziecka, jak i żałośnie nikłą pomocą państwa.

- Mówi się o zapewnieniu rehabilitacji, dofinansowaniu do sprzętu. Gdyby nie zbiórki, wsparcie fundacji, nie moglibyśmy marzyć o nowocześniejszym sprzęcie dla córki. Powiem tylko o ostatnich naszych staraniach o dofinansowanie do urządzenia do chodzenia. Jego koszt to 38 tys. zł. MOPS może nam dołożyć 5 tysięcy zł... Turnus rehabilitacyjny to wydatek 6–7 tys. zł. Takich turnusów przydałoby się pięć rocznie. Dofinansowanie od państwa wynosi 2,4 tys. zł rocznie - wyliczała kolejno pani Katarzyna, cytowana przez "Fakt".

Samo dofinansowanie państwa nie jest w stanie pokryć podstawowych potrzeb dziecka, które jest niepełnosprawne w tak dużym stopniu. Mama dziewczynki jest zmuszona szukać innych rozwiązań, jak zbiórki czy wsparcie fundacji. Od momentu kiedy przeszła ona na świadczenie rehabilitacyjne, otrzymuje 1830 złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Zatrważające informacje dla Polek i Polaków. Prawdopodobnie stanie się już 26.11, nie mamy wiele czasu

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

- Tymczasem średnio rehabilitacja Weroniki kosztuje 3–4 tys. zł miesięcznie - dodała pani Katarzyna. Wypowiedzi polityków na temat rzekomej szerokiej pomocy wzbudziły w niej wściekłość. To właśnie dlatego, zdecydowała się ona wesprzeć protest kobiet.

- Całym sercem jestem za protestem. Mam nadzieję, że kobiety nie odpuszczą, bo to, co się stało, to już za dużo. Przelała się czara goryczy - podsumowała rozgoryczona pani Katarzyna, cytowana przez "Fakt".

Oryginalne zdjęcie zostało opublikowane w materiale pt. "Taką "pomoc" od państwa dostaje niepełnosprawna Weronika i jej mama. To się w głowie nie mieści..." redakcji "Faktu". Należy ono do Grzegorza Niewiadomskiego, który opublikował je w serwisie Newspix.pl. Link do artykułu: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/strajk-kobiet-ws-aborcji-katarzyna-jaskowiak-mama-14-letniej-weroniki-z-porazeniem/zpc5jzr?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2#slajd-2

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie będzie "Piątki dla zwierząt"? Wiceminister wszystko potwierdził
  3. Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportu
  4. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  5. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  6. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  7. Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. "Warszawa pisze historię"
  8. Większość je racuchy z jabłkami, tymczasem śliwki podkręcają ich smak do maksimum. Dodaj 1 łyżeczkę złocistej przyprawy i zachwyć się smakiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News