Położne aż zbladły, gdy zobaczyły jej synka. Mama spojrzała na jego twarz i sama omal nie zemdlała, nie spodziewała się takiego widoku

Położne aż zbladły, gdy zobaczyły jej synka. Mama spojrzała na jego twarz i sama omal nie zemdlała, nie spodziewała się takiego widoku Źródło: publicdomainpictures.net/Julie Gentry

Mama przez całe 9 miesięcy wyczekiwała swojego ukochanego synka. Chwilę po porodzie, kiedy chciała go przytulić, zobaczyła tylko przerażone i zmieszane miny położnych. Nie wiedziały, jak przekazać jej okropną wiadomość.

Mama, podobnie jak wszyscy obecni na sali porodowej, byli zszokowani. Nikt nie miał odwagi powiedzieć jej, co się stało. Kiedy sama zobaczyła twarz swojego synka, o mało nie zemdlała. Nie tak miało być.

Mama usłyszała, że jej syn może mieć zdeformowaną czaszkę. Jej ginekolog mówił, że to bzdura

Przyszła mama, aby zapewnić sobie i dziecku najwyższy standard opieki i bezpieczeństwa, zdecydowała się na prywatną klinikę i prywatnego lekarza. Ciąża rozwijała się bez problemów do czasu, gdy w innym ośrodku powiedziano rodzicom, że dziecko może być poważnie chore. Jednak prywatny położnik uspokajał, że wcale tak nie jest.

Marlene Simão i David Ribeiro z Pinhal Novo z Portugalii byli pod opieką położnika i ginekologa Artura Carvalha z prywatnej kliniki w Setúbal. Ośrodek znajdował się tuż przy szpitalu, w którym ciężarna miała rodzić i w którym pracował Carvalho. Lekarz przy każdej wizycie zapewniał parę, że dziecko jest zdrowe i nie ma powodów do niepokoju. Nie miał jednak wystarczającego sprzętu, by zrobić USG 3D, dlatego para pojechała na to badanie do innej kliniki. Tam mama, będąca w 6. miesiącu ciąży usłyszała, że syn być może będzie miał zdeformowaną czaszkę.

To nie pierwsza taka sytuacja związana z lekarzem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prywatny lekarz odrzucił jednak złe wiadomości tłumacząc, że USG wyszło niewyraźne i na zdjęciu głowa zlała się z brzuchem dziecka. W końcu 7 października miał miejsce poród. Syn pary, Rodrigo, urodził się bez oczu, nosa i części czaszki. Matka i położne były przerażone widokiem. Dziecko nadal jest hospitalizowane i walczy o życie, choć lekarze ocenili, że przeżyje co najwyżej kilka godzin. Początkowo noworodek był karmiony przez sondę, teraz je z butelki i cały czas czuwa przy nim rodzina.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował

2. Biuro prasowe TVN przekazało porażającą wiadomość. Wśród uczestników popularnego programu wykryto pedofila

Kiedy rodzice Rodriga złożyli skargę na ginekologa, wyszło na jaw, że to nie pierwsza taka sytuacja. Byli wstrząśnięci - dowiedzieli się, że w ciągu 6 lat na lekarza wniesiono aż 7 skarg. Kilka z nich dotyczy ciężkich wad płodu. Jedną z nich złożyli rodzice dziewczynki, która urodziła się z dwoma odbytami i waginami. Rodzice poszkodowanych dzieci zeznali, że ginekolog przeprowadzał badania bardzo szybko i za każdym razem utwierdzał ich w przekonaniu, że wszystko jest w porządku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowo wycofują popularny bulion ze sprzedaży. Kawałki SZKŁA wykryte w daniu
  2. „Żona to wizytówka męża. Zadbana, grzeczna, rodząca synów i milcząca, kiedy trzeba” - wyznanie polskiego mężczyzny 
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

Źródło: Fakt

Następny artykuł