Mama dała synkowi imię, z którego śmieją się Polacy. Jej sąsiad chciał tak nazwać psa

Mama dała synkowi imię, z którego śmieją się Polacy. Jej sąsiad chciał tak nazwać psa Źródło: unsplash.com/ Annie Spratt

Każda mama chce nadać swojemu dziecku imię, które się jej podoba. Ta kobieta też tak postąpiła, jednak jej decyzja często spotyka się z nieprzychylnymi opiniami. To, jak nazwała syna, często wywołuje śmiech zwłaszcza, że niektórzy chcą tak nazywać swoje zwierzęta.

i tata mają zazwyczaj poważny dylemat, gdy muszą wybrać imię dla swojego dziecka. Często zastanawiają się, czy lepsze będzie tradycyjne, polskie imię czy może lepiej iść z duchem nowoczesności i zdecydować się na coś o zagranicznym brzmieniu. Zazwyczaj decyzje rodziców nie są kontrowersyjne, jednak w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie. Kasia nadała dziecku bardzo niefortunne imię.

Mama w ogóle nie przejmuje się nieprzychylnymi opiniami innych

Kasia jest młodą mamą, która szczególnie upodobała sobie jedno imię - Brajan. Gdy dowiedziała się, że urodzi chłopca, od razu wiedziała, że własnie tak go nazwie. Ojciec także był zachwycony. Oboje uważają, że to wyjątkowo nowoczesne i wyjątkowe imię, które będzie budować pewność siebie dziecka. Według nich lepiej jest być jedynym Brajanem w klasie niż kolejną Anią czy Michałem.

Nie zrażają ich nawet reakcje innych, którzy nie kryją rozbawienia, gdy słyszą, jak się nazywa chłopiec. Brajan, podobnie jak Jessica, ma zdecydowanie złe konotacje. Większość społeczeństwa uważa, że to imię wybierane przez zwyczajnie głupie matki albo patologiczne rodziny. Co więcej, sama Kasia wspomina dzień, w którym dowiedziała się, że jej sąsiad chce nazwać jamnika właśnie tym imieniem. Uznała to za zwykłą złośliwość.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele zastrzeżeń budzi pisownia imienia. Matka ją tłumaczy

Imię Brajan wywodzi się z języka angielskiego i poprawna pisownia opiera na fonetyce odpowiedniej dla ludzi anglojęzycznych - Brian. Dla ludzi z zagranicy, a zwłaszcza Polaków, oryginalna pisownia jest bardzo nieoczywista. Tak samo pomyślała mama chłopca, która zdecydowała się na spolszczoną wersję imienia. Uważa, że dzięki temu samemu dziecku będzie łatwiej się podpisywać już we wczesnych latach szkolnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstępne oględziny zwłok miały wykazać, że Starak zmarł inaczej niż przez utonięcie
2. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić

Nastawienie społeczeństwa do tego imienia nie wróży dobrze. Dziecko może przeżywać bardzo trudne chwile w szkole, gdy rówieśnicy zaczną mu dokuczać, co nie jest przecież wykluczone. Nic nie zapowiada, że wkrótce zmieni się sposób postrzegania tego imienia przez Polaków, którzy jak na razie w większości wolą tradycyjne imiona.

 

  1. Natalia Klimas była wielką miłością Piotra Woźniak-Staraka. Opublikowała jego zdjęcia sprzed lat. Aż chce się płakać
  2. Znany piosenkarz opublikował zdjęcia z łódki Piotra Woźniaka-Staraka. Kilka dni wcześnie pływali na niej wspólnie, tajemniczy napis na jej boku rozrywa serce
  3. Wygląda na to, że Anna Mucha niczego się nie wstydzi. Zdjęcie, które trafiło do sieci, zapamiętacie na zawsze
  4. Po 12 latach zdecydowali odłączyć ją od aparatury. Wtedy obudziła się i wypowiedziała 2 słowa, które zamurowały wszystkich zgromadzonych
  5. 5 słów zamieniło ślub w koszmar. Panna młoda upadła na ziemię, a jej matka chciała zabić pana młodego

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł