Kilkadziesiąt matek z noworodkami w potrzasku. Podejrzenie koronawirusa na oddziale położniczym

Kilkadziesiąt matek z noworodkami w potrzasku. Podejrzenie koronawirusa na oddziale położniczym Źródło: East News AFP

Każda mama przebywająca na oddziale z noworodkiem została zamknięta z uwagi na środki bezpieczeństwa. Wiele kobiet zostało objętych kwarantanną w jednym z polskich miast. Około 60 osób czeka na decyzję służb bezpieczeństwa.

Z tego oddziału każda mama już niedługo miała wrócić do swojego dom z nowo narodzonym dzieckiem. Po tym jak wystąpiło podejrzenie obecności wirusa SARS-CoV-2 u jednej z kobiet, zamknięto cały oddział ginekologiczno-położniczym w jednym ze szpitali w Polsce. W kwarantannie przebywa obecnie około 60 osób.

Każda mama, która przebywała na oddziale ginekologiczno-położniczym na Dolnym Śląsku, została objęta kwarantanną. Jedna z osób pracujących w ośrodku mogła być zarażona koronawirusem. Po zaobserwowaniu niepokojących, grypopodobnych objawów, kobieta została objęta kwarantanną i pobrano od niej potrzebne próbki, które zostały już wysłane do badania pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. Oddział został czasowo zamknięty.

Każda mama czeka na opuszczenie oddziału na Dolnym Śląsku

Po tym jak zamknięto oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Oleśnicy, każda mama czeka ze swoim nowo narodzonym dzieckiem na powrót do domu. Wciąż jednak nie wiadomo, jak długo potrwa kwarantanna. Prawdopodobnie w ośrodku odizolowano około 60 osób. Tę decyzję podjęto ze względu na środki bezpieczeństwa mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na oddziale ginekologiczno-położniczym w Oleśnicy aktualnie każda mama noworodka będzie musiała poczekać z powrotem do domu aż do odwołania kwarantanny. Jedna z pracujących w ośrodku na Dolnym Śląsku pielęgniarek miała objawy grypopodobne. Po tym, jak zaczęto podejrzewać u kobiety obecność wirusa SARS-CoV-2, postanowiono objąć kwarantanną personel i pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1. Niedobra wiadomość, kolejny przyrost zakażeń. Najwięcej w jednym województwie
2. Żona wróciła z pracy w supermarkecie cała we łzach. Wściekły mąż napisał mocny apel do klientów

Gdy wszystkie mamy oraz członkowie personelu zostali objęci kwarantanną, na oddziale ginekologiczno-położniczym w Oleśnicy przebywa obecnie około 60 osób. Decyzja zostanie podtrzymana do czasu, aż okaże się, czy pielęgniarka, od której pobrano próbki, rzeczywiście była zarażona koronawirusem. Do tego czasu wstrzymano przyjęcia na oddział.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datę
  3. Kobieta z objawami koronawirusa uciekła ze szpitala. Powód jest dobijający
  4. Mężczyzna został wypisany ze szpitala objętego kwarantanną, 3 godziny później zmarł. Wtedy się okazało, że miał koronawirusa
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News