Mama pokazała notatki z wywiadówki
Wirtualna Polska: https://kobieta.wp.pl/notatki-z-wywiadowki-szkoly-poszly-juz-za-daleko-6555352758467072a
Weronika Wasiak - 21 Września 2020

Mama pokazała notatki z wywiadówki. Lista nowych zakazów dla dzieci wywołała burzę

Oburzona mama pokazała notatki z wywiadówki w szkole dziecka. Lista zakazów, do których uczniowie muszą się dostosować, ale i to, czego one dotyczą, nie mieści się w głowie. Rodzice nie kryją rozgoryczenia.

Zapewne niejedna mama nie do końca zgadza się z nowymi zasadami szkoły. Choć już sam powrót do placówek budził od tygodni ogromne poruszenie, tuż po rozpoczęciu roku, mimo że nie minął nawet miesiąc, negatywne emocje tylko narastają.

Mama pokazała listę zakazów dla dzieci

Do redakcji Wirtualnej Polski pani Anna, mieszkanka Kielc i mama ucznia 2 klasy szkoły podstawowej, przesłała zdjęcie notatek, jakie sporządziła w czasie wywiadówki, która dotyczyć miała wyłącznie zmian, jakie ze względu na epidemię zostają wprowadzone w placówce. Kobieta nie dowierzała słuchając o tym, czego to dzieci od teraz nie mogą robić.

Hanna Śleszyńska - dramatHanna Śleszyńska przeżyła niebywały dramat. Ciężko uwierzyć, jak teraz wygląda jej życieCzytaj dalej

Na pierwszym miejscu znalazł się zakaz przynoszenia cukierków z okazji urodzin, bo, jak tłumaczyła nauczycielka, "przenoszą one wirusa".

- Słuchałam i nie dowierzałam. Na szczęście miałam wyłączony mikrofon i kamerę, więc wychowawczyni nie słyszała, jak parskam śmiechem. Dzieci nie mogą przynosić do szkoły cukierków na urodziny, bo w ten sposób przenosi się wirus. Nie dostaną prezentów na Mikołajki - opowiada dla WP pani Anna.

To dopiero początek, bo jak dalej przytacza kobieta, klasówki będą przeprowadzane tak, jak dotychczas, ale dopiero po napisaniu przez dzieci testu staje się najbardziej zatrważająca rzecz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

- Klasówki będą, ale kartki trafią na kwarantannę. I mój faworyt: zakaz śpiewu grupowego i grania w piłkę. Bo to śmiertelnie niebezpieczne. W hermetycznych woreczkach mamy przynosić dla dzieci skakankę i woreczek z grochem, żeby dzieci miały co robić na zajęciach - mówi dla WP mama drugoklasisty.

Zakazy to nie wszystko! Jest jeszcze strach

Z dalej relacji pani Anny wynika, że kosmiczna lista zakazów to nie jedyna, co spotkało dzieci. Nie w sposób ukryć, że stosunek Polaków do epidemii bywa naprawdę różny i w czasie, gdy jedni zupełnie ją lekceważą, inni każdego dnia żyją w strachu. Tak też jest w przypadku nauczycielki syna pani Anny.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna wiadomość, niewyobrażalna strata. Wszyscy wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje

2. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski

3. Wszyscy przemilczeli kluczową rzecz. Od soboty znika ważny zakaz, mamy oficjalne potwierdzenie

- Mój syn mówi, że pani przez cały dzień chodzi w maseczce i w rękawiczkach. Boi się wypuszczać dzieci do toalety, żeby nie spotkały się z innymi klasami. Jak dla mnie to już jest atmosfera terroru i zastraszanie. To są 8-letnie dzieci, takie zachowania na pewno odbiją się na ich psychice! - dodaje dla WP wyraźnie wzburzona mieszkanka Kielc.

Obrazy Pikio

Zdjęcie przesłane przez panią Annę do redakcji Wirtualnej Polski, oryginał znajduje się pod adresem:
https://kobieta.wp.pl/notatki-z-wywiadowki-szkoly-poszly-juz-za-daleko-6555352758467072a

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. "Rolnik szuka żony": Przełom w życiu jednej z par. Zbliża się dzień, który wszystko zmieni
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, złapaliśmy się za głowy. Nigdy się nią nie chwalił
  4. Agnieszka Chylińska pokazała zdjęcie. Fani zamarli, można się przestraszyć
  5. Znana wróżka przepowiedziała przyszłość Kindze Dudzie. Nieprawdopodobna wizja, co na to rodzice?
  6. Polaków czekają głodowe emerytury. Dramatyczne dane wyciekły do sieci, ręce opadają
  7. Alarm dla wszystkich. Są pozornie zdrowe, ich jedzenie powoli osłabia organizm

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News