Tylko na chwilę spojrzał na telefon. Po 7 sekundach już nie żyli mama, córka i dwóch synów

Tylko na chwilę spojrzał na telefon. Po 7 sekundach już nie żyli mama, córka i dwóch synów Źródło: .

Mama nie mogła spodziewać się tego, że to jej ostatnia podróż z ukochanymi dziećmi. Trasa mijała im spokojnie, kiedy to w ułamku sekundy poczuli wstrząs, usłyszeli huk i trzask, a po chwili już nie żyli. To wszytko wina drugiego nieuważnego kierowcy i jego telefonu.

Mama prowadziła uważnie samochód, ponieważ w środku znajdowała się trójka jej dzieci. Wracali z udanych wakacji, które obfitowały w wiele wyjątkowych momentów i wesoło wspominali różne zabawne sytuacje. W ułamku sekundy ich życie zakończyło się w zgniecionym aucie.

Mama poniosła śmierć na drodze. Wszystko na oczach partnera i jego dziecka

Wszystko stało się w Anglii. 30-letni Polak prowadził ciężarówkę i przez zwrócenie uwagi na telefon komórkowy nie śledził tego, co dzieje się na drodze. Jedna z wolniejszych ciężarówek nieco przytamowała ruch, za nią stały kolejne dwa auta ciężarowe oraz cztery osobówki. Polak, zamiast zahamować, zajmował się zmienianiem muzyki.

45-letnia Tracey Houghton, jej synowie, 13-letni Ethan i 11-letni Josh oraz córka jej partnera, 11-letnia Aimee Goldsmith, poczuli uderzenie, a chwilę później już nie żyli. Zostali wręcz zgnieceni przez ciężarówkę. W drugiej osobówce jechał partner Tracey oraz brat Aimee. Na własne oczy widzieli śmierć swojej rodziny. W sądzie Polak tłumaczył się, że spowodował wypadek, ponieważ nie zadziałały hamulce. W jego kabinie była jednak zamontowana kamera która wykazała, że przez kilometr nie spojrzał nawet na drogę i zajmował się telefonem.

PZU rozpoczęło ważną kampanię pt. "Prowadzisz? Odłóż telefon"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

30-latek został skazany jedynie na 10 lat więzienia, a po wyjściu z niego ma 7-letni zakaz prowadzenia pojazdów. "Wystarczy tylko sekunda, aby zabić kogoś, zniszczyć komuś życie, życie swojej rodziny, ofiar i ich rodzin" - można było przeczytać w oświadczeniu sądu. Ta sytuacja sprawiła, że PZU zorganizowało ważną i uświadamiającą kampanię pt. "Prowadzisz? Odłóż telefon".

Dzisiaj grzeje: 1.NIE ŻYJE prawdziwa legenda. Dziadka opłakuje słynna wnuczka
2. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać

- Testowe jazdy wykazały, że przyczyną trzech na cztery wypadków jest używanie w trakcie jazdy telefonu - powiedziała Dorota Macieja z PZU Życie.

Dodaje również, że aż 60% kierowców przyznaje, że rozmawia podczas jazdy przez telefon. Z kolei co trzeci uważa, że ma podzielną uwagę i nie zagraża ruchowi drogowemu. Policja przypomina, że za takie czynności za kierownicą grozi mandat 200 złotych oraz 5 punktów karnych. To jednak o wiele za mało w obliczu ryzyka spowodowania śmiertelnego wypadku obejmującego nawet kilka ludzkich żyć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Znany gwiazdor ma HIV. Po latach przyznał się do PRZERAŻAJĄCEJ choroby, komentarze fanów są bezlitosne
  4. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  5. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  6. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

Źródło: Super Express

Następny artykuł