Policjant szukający Dawidka najpierw zauważył dziecięce buciki. Gdy podszedł bliżej, zmroziło mu krew w żyłach

Policjant szukający Dawidka najpierw zauważył dziecięce buciki. Gdy podszedł bliżej, zmroziło mu krew w żyłach Źródło: .

Mama zaginionego Dawida Żukowskiego dokładnie opisała jego wygląd w momencie zaginięcia. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów ubioru, były jego buciki. To właśnie dzięki nim policjant zlokalizował ciało. Kiedy funkcjonariusz podszedł bliżej, jego oczom ukazał się drastyczny widok.

Mama, gdy zgłosiła zaginięcie 5-letniego Dawida, musiała podać funkcjonariuszom jak najwięcej informacji na temat wyglądu chłopca, aby ułatwić poszukiwania. Jednym z istotniejszych faktów, były ubrania, jakie miał na sobie chłopiec. W opisie wyglądu wyjątkowo charakterystyczne były buciki dziecka.

Mama podała policji rysopis Dawidka. Uwagę zwracały jego buciki

Policja w dniu zgłoszenia (10 lipca) otrzymała informacje od matki, że Dawidek Żukowski ubrany był w niebieską bluzę, granatowe spodnie dresowe, oraz bardzo charakterystyczne buciki. Były one granatowo-czerwone i zawierały motyw z głównym bohaterem popularnej bajki "Auta" z Zygzakiem McQueenem.

W poszukiwania chłopca w nietypowych bucikach zaangażowała się masa służb - były to największe poszukiwania w historii policji. Do akcji włączyło się również wojsko oraz osoby prywatne, które zakładały grupy poszukiwawcze na Facebooku i starały się pomóc dotrzeć służbom do dziecka. Wszyscy mieli nadzieję, że uda się znaleźć chłopca żywego.

Policjant zobaczył w zaroślach dziecięce buciki. Należały do poszukiwanego Dawidka

Po 10 dniach poszukiwań policja podjęła decyzję o ponownym przeczesaniu węzła Pruszków przy autostradzie A2. To właśnie tam miał dwukrotnie zatrzymać się Paweł Ż. który porwał swojego 5-letniego synka. W okolicach znajdował się zbiornik wodny i wysokie trawy będące wyjątkowo trudnym miejscem do poszukiwań. Funkcjonariusze zamknęli teren i odgrodzili go od postronnych obserwatorów. Każdy, kto próbował się przedostać, natychmiast był zatrzymywany przez służby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

Jeden z policjantów uczestniczący w poszukiwaniach przeszukiwał wysokie trawy i gęste krzaki. W pewnym momencie zauważył, że z krzaków wystają dziecięce buciki. Po przyjrzeniu się dokładniej okazało się, że są to buty zgodne z opisem ubioru 5-letniego Dawidka Żukowskiego. Gdy funkcjonariusz podszedł bliżej z przerażeniem zauważył, że w krzakach leży ciało dziecka, przykryte trawą. Uderzające podobieństwo do rysopisu utwierdziło policjantów w przekonaniu, że niemal na pewno ciało należy do poszukiwanego chłopca.

  1. Agata Duda otworzyła usta i wszyscy zdębieli. Tysiące Polaków było zażenowanych jej słowami. Nie uwierzycie, co powiedziała
  2. Partner izolował Annę Przybylską od rodziny! Po latach CAŁA prawda o toksycznym związku aktorki wyszła na jaw
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Zapadła kompletna cisza. Jurorzy "The Voice Kids" i publiczność zaczęli płakać, gdy dziewczynka otworzyła usta
  7. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  8. Pilne ostrzeżenie dla klientów Banku Pekao. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu