Mama i troje dzieci zmarło przez koronawirusa. 19 osób z rodziny czeka na ostateczną diagnozę

Mama i troje dzieci zmarło przez koronawirusa. 19 osób z rodziny czeka na ostateczną diagnozę Źródło: Unsplash.com Richard Catabay (zdjęcie poglądowe)

Mama i trójka jej dzieci ponieśli śmierć w wyniku zakażenia się wirusem SARS-CoV-19. Kolejni członkowie rodziny walczą o życie, wielu z nich wciąż czeka na diagnozę.

Mama i trójka dzieci zmarło przez zakażenie koronawirusem, po tym, jak rodzinny obiad zakończył się ogromną tragedią. 19 osób z dotkniętej tragedią rodziny wciąż czeka na ostateczną diagnozę, dopiero teraz zostali przebadani. Kilku z bliskich zmarłej kobiety walczy o życie w szpitalu.

Mama i trójka dzieci poniosły śmierć w wyniku zakażenia koronawirusem

Jak podała stacja CNN, 73-letnia Amerykanka i jej troje dzieci zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem. Wszystkie ofiary były po 50 roku życia. Troje innych krewnych rodziny walczy o życie w szpitalu, dwóch z nich jest w stanie krytycznym, stan trzeciego lekarze określili jako stabilny.

– To niewyobrażalna tragedia dla rodziny - powiedział Roseann Paradiso Fodero, kuzynka zmarłej kobiety, w rozmowie z "CNN".

O tej ogromnej tragedii informowaliśmy już wczoraj, lecz dzisiaj pojawiły się nowe fakty w sprawie. Okazuje się, że na wyniki badań pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-19 czeka aż 19 kolejnych członków rodziny Fusco z New Jersey. Według ustaleń dziennikarzy z "The New York Times" wszystko wskazuje na to, że do tragedii doprowadził rodzinny obiad, podczas którego doszło do masowego zakażenia groźnym wirusem.

– Dlaczego członkowie rodziny, którzy nie są hospitalizowani, nie mają wyników badań? To kryzys zdrowia publicznego – powiedział Paradiso Fodera w "CNN".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Członkowie rodziny zarazili się prawdopodobnie podczas rodzinnego obiadu

Dramat tej rodziny wywołał w Stanach Zjednoczonych dyskusję o pierwszeństwie w dostępie do badań. Dla Roseann Paradiso Fodero to niedopuszczalne, że potencjalnie zakażeni członkowie rodu Fusco wciąż muszą czekać na wyniki badań.

– Dlaczego sportowcy i celebryci bez objawów powinni mieć pierwszeństwo przed rodziną zdziesiątkowaną przez tego wirusa? - pytano podczas rozmowy w "CNN".

Dzisiaj grzeje: 1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna

W stanach zjednoczonych potwierdzono już ponad 14 tysięcy zakażeń koronawirusem, a śmierć w wyniku zarażenia SARS-CoV-19 poniosło ponad 200 pacjentów. Stan kolejnych kilkudziesięciu określany jest jako bardzo ciężki lub krytyczny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie? Jest oficjalna odpowiedź
  5. Zdjęcie wnuka Pawła Królikowskiego podbija sieć. I nie bez powodu, co za widok
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News