Jej brat bliźniak urodził się 3 miesiące później. Powód jest zdumiewający, nawet lekarze nie mogli w to uwierzyć

Jej brat bliźniak urodził się 3 miesiące później. Powód jest zdumiewający, nawet lekarze nie mogli w to uwierzyć Źródło: unsplash.com/Jens Johnsson

Mama idąc do szpitala nie sądziła, że przeżyje drugi poród 3 miesiące później. Lekarze ujawnili powód takiego stanu rzeczy - kobieta dowiedziała się prawdy o sobie. Od urodzenia nie była tego świadoma.

Mama spodziewała się urodzić bliźniaki. Była przeszczęśliwa, że spotkało ją szczęście i to aż podwójne. Do czasu, kiedy musiała stawić się w szpitalu - problemy z jednym z dzieci spowodowały, że urodziła przedwcześnie. Z kolei drugie dziecko przyszło na świat 3 miesiące później. Lekarze prowadzący byli w szoku.

Mama zaniepokoiła się, kiedy zaczęła przedwcześnie rodzić

Kobieta puchła z dumy, kiedy doszło do niej, że urodzi bliźniaki. Cieszyła się ze swojej ciąży i już zaczęła planować pokoiki dla swoich maleństw. 29-letnia Lilia Konowałowa z Kazachstanu nie mogła się spodziewać tego, że w najbliższym czasie stoczy bój o życie swoich dzieci. Matka Natura potrafi być jednak zadziwiająca.

Lilia trafiła do szpitala gdy jej ciąża liczyła zaledwie 25. tygodni. Czuła skurcze i bała się, że dzieci będą zbyt słabe, by samodzielnie przeżyć. Podczas porodu urodziła jednak tylko jedno z bliźniaków: dziewczynkę Liyę. Ważyła zaledwie 822 gramy i natychmiast umieszczono ją w inkubatorze monitorując jej stan zdrowia. Musiała spędzić w nim miesiąc, zanim lekarze upewnili się, że może już samodzielnie oddychać i nic jej się nie stanie. Ale co z drugim dzieckiem? 

Kobieta cierpiała na rzadką wadę anatomiczną. To cud, że ciąża przebiegła dobrze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Drugie dziecko wcale się nie urodziło. Przyszło na świat według planowanych obliczeń, trzy miesiące po narodzinach swojej siostry. Przy pierwszym porodzie lekarze dokonali zaskakującego odkrycia - Lilia miała dwie macice, wobec czego dzieci rozwijały się każde w swoim własnym tempie. Być może Liya miała być wcześniakiem, a może to wpływ aktywnego brata Maxima - nie wiadomo. Wcześniej żaden z badających Lilię lekarzy nie wybadało u kobiety takiej przypadłości.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana jest już tożsamość kobiety, która uczestniczyła w wypadku Woźniaka-Staraka. To nie była jego żona

2. Miliony Polaków będą kupować w Lidlu jeszcze taniej, wszystko dzięki prostemu rozwiązaniu

To pierwszy taki przypadek w Kazachstanie, by bliźniaki rozwijały się w osobnych macicach. Z kolei taka sytuacja zdarza się na świecie raz na 50 milionów. Dzieci są całe i zdrowe i mogły już opuścić szpital ze swoją mamą.

Uterus Didelphys, czyli podwójna macica, powstaje jeszcze w łonie matki. Narządy rozrodcze nie zrastają się tak, jak powinny, wskutek czego powstają dwie macice. Kobiety żyją z nią nieświadomie, ponieważ niczym specjalnym się nie objawia. Przypadłość wychodzi na jaw dopiero przypadkiem: przy badaniu USG czy jak w powyższym przypadku przy porodzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koleżanka Agnieszki Woźniak-Starak przerywa milczenie. Jej słowa łamią serca
  2. Kim jest Julia Woźniak-Starak? Media podejrzewają, że to ona towarzyszyła bratu na jeziorze Kisajno
  3. W Łodzi urodziły się trojaczki. Gdy lekarz na nie spojrzał miał do powiedzenia tylko jedno
  4. Właściwości jeziora, w którym zaginął Woźniak-Starak nie ułatwiają poszukiwań. To nie napawa optymizmem
  5. Zosia i Malwinka, dwójka sześcioraczków czekają już tyle miesięcy. Tylko one nadal pozostają pod opieką krakowskich lekarzy

Źródło: Mirror

Następny artykuł