Taki poród zdarza się raz na ćwierć miliona. Chłopczyk zawsze będzie miał przed oczami ciemność, straszna choroba

Taki poród zdarza się raz na ćwierć miliona. Chłopczyk zawsze będzie miał przed oczami ciemność, straszna choroba Źródło: The Siberian Times/Valery Kasatkin

Mama w pewnym momencie ciąży dowiedziała się o ciężkiej chorobie swojego dziecka. Jej świat rozpadł się na drobne kawałki, a lekarze nie dawali nadziei. Sami byli zaskoczeni wyglądem noworodka. Do tej pory na świecie odnotowano tylko 2 takie przypadki.

Mama chłopca wychowywała się przez całe swoje życie w domu dziecka. Bała się, że nie będzie potrafiła otoczyć malucha opieką i zapewnić mu godnych warunków do życia. Do tego wszystkiego doszła też poważna wada genetyczna.

Mama oddała do adopcji chłopczyka bez oczu. To trzeci taki przypadek na świecie

W kwietniu tego roku w Tomsku na Syberii przyszedł na świat Sasza - a dokładniej Aleksander K. Urodziła go młoda kobieta, która nie umiałaby otoczyć go miłością i wsparciem. Co gorsza, będąc już w zaawansowanej ciąży, usłyszała, że z dzieckiem są poważne problemy - prawdopodobnie nigdy nie będzie widzieć, gdyż na USG nie można było "namierzyć" jego oczu.

Takie dzieci przychodzą raz na 250 tysięcy narodzin. Półroczny Sasza cierpi na schorzenie genetyczne - anoftalmię. Wydawałoby się, że będzie bezradny i będzie rozwijał się znacznie gorzej od swoich rówieśników. Lekarze mają na ten temat jednak inne zdanie.

- Sasza przechodzi wszystkie badania i testy dla swoich rówieśników bez problemów (...) Nie różni się od innych dzieci. Uśmiecha się i bawi się jak inne, zdrowe dzieci - mówi osoba opiekująca się chłopcem.

Mimo tych dobrych wiadomości lekarze mówią wprost - chłopiec z dużym prawdopodobieństwem nigdy nie będzie widział.

Lekarze pracują nad protezami dla małego Saszy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualnie osoby opiekujące się Saszą szukają dla niego rodziny zastępczej, najpierw w Rosji, a potem odbędą się poszukiwania na całym świecie.

Do tej pory jedynym zdrowotnym problemem Saszy są dwie łagodne torbiele na jego czole, które w najbliższym czasie zostaną usunięte. Lekarze również pracują nad badaniem jego czaszki i być może w przyszłości będzie możliwe zamontowanie w pełni funkcjonalnych protez oczu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn

2. Polka zamordowana. Jej mąż także, tragiczne informacje

Lekarze z Petersburga z powodzeniem wszczepili chłopcu maleńkie sztuczne gałki oczne, aby mieć pewność, że twarz dziecka się nie zdeformuje. Sasza będzie musiał mieć wymieniane protezy - za każdym razem na nieco większe, niż poprzednio - wszczepiane co sześć miesięcy. Do tej pory odnotowano tylko dwa przypadki dzieci urodzonych bez oczu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Makabryczne testy w niemieckim laboratorium. Wysokość grzywny ZAŁAMUJE
  2. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
  3. Zjadła obiad w restauracji Magdy Gessler i odkryła wielkie oszustwo na rachunku. Wykazała je i nie straciła ogromnych pieniędzy
  4. Wielkie gratulacje! Poszła na grzyby, znalazła najcenniejszy "okaz", który zmieni jej życie na zawsze
  5. Gwiazdor disco polo ożenił się i zorganizował kipiące przepychem wesele. Gdy pokazał zdjęcie żony, fanom opadły szczęki

Źródło: The Siberian Times

Następny artykuł