"Moje dziecko mnie denerwuje". Czy to oznacza bycie złą matką?

"Moje dziecko mnie denerwuje". Czy to oznacza bycie złą matką? Źródło: Unsplash/Omar Lopez

Mama zwątpiła w swoje możliwości. Pewna kobieta przyznała, że ostatnio poniosło ją przy dziecku i nie potrafiła opanować nerwów. Boi się, że jest wyrodną matką. Ekspertki tłumaczą, jak jest naprawdę.

Mama zdenerwowała się na swoje dziecko. Gdy to przemyślała, zaczęła się obawiać, że może robi coś nie tak, albo jest złą matką. Okazuje się, że jest to bardzo powszechne zjawisko i ekspertki oraz doświadczone matki mogą to potwierdzić. Wszystko jest wynikiem zbyt wygórowanych oczekiwań oraz sztucznie wytworzonego wizerunku matki w mediach.

Mama idealna. Za taki obraz odpowiadają media, a nie powinno się go brać do siebie

Media mają w dzisiejszych czasach ogromną moc kreowania rzeczywistości. Wpływ przekazu medialnego został odkryty przez badaczy już dawno temu - kiedy pokazywano przykład jak wyidealizowane sylwetki potrafią kreować kompleksy w społeczeństwie. W podobnej sytuacji znajdują się matki, którym również "tworzy się" obraz macierzyństwa.

Matki w reklamach czy rozkładówkach są przesadnie idealizowane - wszystkie są pełne energii i sił. Nie tylko zajmują się dzieckiem, ale też pełnią funkcję perfekcyjnej pani domu, a macierzyństwo dla nich jest wspaniałą przygodą, a nie pełnym wyrzeczeń wyzwaniem. Mając w głowie tak wykreowaną sylwetkę, wiele matek zaczyna się zastanawiać, czy wszystko robi, tak jak trzeba?

Mama zdenerwowała się na dziecko. Zastanawiała się czy wszystko zrobiła tak jak trzeba

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mam do siebie ogromne pretensje. Mój dwumiesięczny syn czasami tak mnie irytuje, że raz po prostu wzięłam smoczek, który z uporem i płaczem ciągle wypluwał i po prostu rzuciłam tym smoczkiem w stronę kuchni, krzycząc: „Nie, to nie!”. Potem się rozpłakałam, bo wystraszyłam swoje własne dziecko - opowiada roztrzęsiona matka.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje jedno z polskich pięcioraczków. Nowe, druzgocące informacje Polsatu ws. pozostałej czwórki
2. Produkty w Biedronce możecie kupić o 70% taniej. Pokazujemy Wam metodę

Okazuje się, że to nic niezwykłego. W mediach tego nie pokazują, ale w trakcie macierzyństwa zdarzają się chwilę słabości, tylko wiele kobiet się do tego nie przyznają. Dlatego pomocne są fora dla matek, w których można się podzielić swoimi przeżyciami i posłuchać rad od bardziej doświadczonych koleżanek. Nie należy ulegać presji medialnej i tworzyć w głowie wyidealizowanych obrazów matki.

 

  1. Ewa Farna w rozpaczy. Do sieci wyciekły jej intymne zdjęcia z WULGARNYMI opisami. Fani gwiazdy przerażeni. Kto za tym stoi?
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  4. Gdy chora Marta Domagała usłyszała o przerzutach raka powaliło ją na kolana. Ale diagnoza córki przeraziła ją jeszcze bardziej
  5. Mama urodziła dziecko z nieprawdopodobnie długimi włosami. Gdy je zobaczycie, oczy wam wyjdą z orbit
  6. Wielka gwiazda serialu "Przyjaciółki" przyjęła ostatnie namaszczenie. O tym nie wiedział prawie nikt

Źródło: M jak mama

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu