Matki w szpitalu zamieniły się dziećmi, lekarze o wszystkim wiedzieli. Powód odbiera mowę

Matki w szpitalu zamieniły się dziećmi, lekarze o wszystkim wiedzieli. Powód odbiera mowę Źródło: Tina Floersch Unsplash.com

Mama znajdująca się w szpitalu zamieniła się dziećmi z inną kobietą przebywającą w placówce. Lekarze nie tylko o wszystkim wiedzieli, ale sami zaproponowali takie rozwiązanie, a pomysł okazał się odpowiedzią na zaistniała sytuacje oraz dobrem obojga pociech. Historia wydaje się wręcz nieprawdopodobna, ale wydaje się mieć poparcie w argumentach lekarzy.

Mama trafiła do szpitala w środku panującej na całym świecie epidemii koronawirusa i to właśnie on sprawił, że nad rodziną zawisło widmo koniecznej rozłąki. Dzieckiem niestety nie miał się kto zająć, ale sprytni lekarze wpadli na nieco szalony pomysł. O całej sprawie poinformowano w oficjalnym komunikacie i podkreślane jest to, iż przede wszystkim brano pod uwagę dobro dwójki dzieci.

Dziecko i mama przeszli test na obecność koronawirusa

Mama oraz jej dwuletnia pociecha przeszli testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 w szpitalu STNM w Gangtok znajdującym się w Sikkim w Indiach. Niestety otrzymane wyniki były różne i wiązało się to z podjęciem bardzo trudnej decyzji. U dziecka potwierdzono zakażenie, natomiast jego mama była zdrowa i dalsza opieka nad chłopcem mogła okazać się dla niej bardzo niebezpieczna i doprowadzić do infekcji. Dzieckiem nie miał się kto zająć i wtedy właśnie zaproponowano kobiecie bardzo niestandardowe rozwiazanie problemu. Według informacji przekazywanych przez Polsat News pojawiła się możliwość, aby chory dwulatek trafił do zakażonej rodziny, a jego mama zajęła się dzieckiem tej rodziny, które jako jedyne otrzymało negatywny wynik testów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nietypowa sytuacja w indyjskim szpitalu 

Matki w szpitalu zamieniły się dziećmi, ponieważ ich wyniki testów były zupełnie różne. 6-latek, który trafił pod opiekę mamy 2-latka to jedyny członek swojej rodziny, u którego w wyniku przeprowadzonych testów nie potwierdzono koronawirusa.

- Wszyscy członkowie rodziny 6-latka otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wyjątkiem jest tylko dziecko. W efekcie nie miał kto się nim zająć. I wtedy do szpitala trafiła kobieta z zakażonym dzieckiem - Polsat News przekazał komunikat wydany przez szpital w Gangtok. Zamiana dzieci poskutkowała tym, iż obie pociechy są pod stałą opieką dorosłych i nikt nie naraża się na dodatkowe niebezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, Kasia Cichopek i jej mąż potwierdzili, nie ma już szans na powrót. Zakończyli wspólną przygodę, teraz chcą się zająć swoim życiem. Nie wezmą udziału w "Tańcu z gwiazdami"

2. Popularny lek po cichu zniknął z aptek. Jego skład budzi wiele wątpliwości

Jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie

Zakażony 2-latek oraz zdrowy 6-latek pozostaną pod opieką nowych mam jedynie do momentu kiedy będzie to konieczne. Do przekazania dzieci doszło w piątek i zakażeni trafili na odizolowany oddział szpitala, a zdrowa mama oraz jej tymczasowy syn przebywają obecnie w budynku szkoły dla dziewcząt w Gangtok, gdzie przechodzą przez kwarantannę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Straszliwa kontuzja znanego gwiazdora. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Przyjaciel Martyniuków ujawnił mediom nowe fakty. Będzie rozwód, nie ma odwrotu. Zenek cały czas jeździ do młodziutkiej żony syna, by wspierać ją w trudnych chwilach
  4. 27-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, teraz nie żyje. Porażające szczegóły, przyczyną śmierci był tragiczny wypadek
  5. Kupiła nowe buty, mąż chciał zobaczyć paragon. Powód nie mieści się w głowie
  6. Wypłynęły najnowsze informacje o bonie 500 plus na wakacje. Podano prawdopodobny termin wypłat

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News