Mama jest załamana po śmierci syna. "Strata dziecka boli tak samo bez względu na wiek"

Mama jest załamana po śmierci syna. "Strata dziecka boli tak samo bez względu na wiek" Źródło: Fot. Pixabay.com

Mama była kompletnie załamana, kiedy zmarło jej ukochane dziecko. Mimo upływu czasu od tragedii, nie przestaje tego roztrząsać. Postanowiła podjąć walkę z tymi, którzy są w jej mniemaniu odpowiedzialni za jego śmierć.

Mama załamała się, kiedy jej syn zmarł. Przyczyna śmierci była zaskakująca, okazało się nią bowiem przedawkowanie kofeiny. Śmiertelna dawka alkaloidu wynosi aż 5-10 gram, więc by doprowadzić do przedawkowania, trzeba spożyć jej niewyobrażalną ilość lub regularnie obciążać organizm. Boleśnie przekonała się o tym matka, która straciła przez popularny napój swojego ukochanego syna. 

Napoje energetyczne i kawa okazały się być śmiertelne dla jej syna

Zmarły mężczyzna cierpiał z powodu uzależnienia od napojów energetycznych: pił ich kilka dziennie, a te okazały się gwoździem do jego trumny. Lata spożywania hurtowych ilości kofeiny niesamowicie obciążyły jego serce i wątrobę. W efekcie wieloletniej "diety kofeinowej", 35-letni mężczyzna zmarł.

Matka tragicznie zmarłego Michaela Clarke postanowiła zacząć uświadamiać ludzi o zgubnym wpływie nadmiernego spożywania kofeiny. Osoby, które piją dużo napojów energetycznych, borykają się po latach z zaburzeniami pracy serca, bezsennością, bólami głowy, biegunką i niewydolnością wątroby. Ponadto zwiększa się wtedy również ryzyko cukrzycy. Organizm będący ciągle wspomagany kofeiną, zaczyna zachowywać się tak, jakby był bezustannie narażony na stres, co prowadzi do późniejszych konsekwencji zdrowotnych. Właśnie z tego powodu zmarł syn Shani Clarke.

Matka zmarłego 35-latka, wciąż nie może pogodzić się ze stratą. Wypowiada wojnę "energetykom"

Strata dziecka boli tak samo bez względu na wiek. W efekcie śmierci syna, wciąż propaguje wiedzę na temat szkodliwości napojów energetycznych. Dlatego też w ramach swojej "misji" wypowiedziała wojnę producentom popularnych "energetyków". Założyła na portalu Facebook grupę "Caffeine Toxicity Death Awareness" w której zwiększa świadomość w sprawie szkodliwości napojów kofeinowych. Na grupie wiele osób dzieli się historiami, w których opowiada jak napoje energetyczne zniszczyły zdrowie ich własne lub znajomych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednym z celów działalności grupy jest zakazanie sprzedaży napojów energetycznych dla osób niepełnoletnich. Shani Clarke powołuje się na badania Uniwersytetu Waterloo, gdzie na grupie wiekowej 12-24 lata sprawdzono skutki picie "energetyków". Okazało się, że grupa pijąca słodkie napoje kofeinowe, doznała negatywnych skutków zdrowotnych, takich jak choroby serca czy trawienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Z ostatniej chwili: Jest nagranie, na którym znajduje się Dawidek
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News