Rozpaczliwy apel mamy Kacpra. Potrzebna jest pilna pomoc

Rozpaczliwy apel mamy Kacpra. Potrzebna jest pilna pomoc Źródło: pikio

Mama Kacpra wystosowała pilny apel, prosi o pomoc oraz udostępnienia. Bardzo boi się o syna, w nagłośnieniu sprawy pomagają jej dziennikarze za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sytuacja jest patowa, pani Aneta nie ma kontaktu z dzieckiem.

Mama postanowiła szukać pomocy w internecie. Wierzy, że siła mediów jest duża i w końcu nawiąże kontakt z synem. W sprawę zaangażował się też jeden z posłów.

Rozpaczliwy post pojawił się na Facebooku

Pani Aneta Sienicka niepokoi się o swojego syna. Kacper Sienicki trafił w ręce białoruskiej milicji. Razem z kolegą został zatrzymany, jednak nie wiadomo dokładnie, czy były ku temu jakieś podstawy. Mama Kacpra nie ma z nim kontaktu od wczoraj, 11 sierpnia. Postanowiła więc zaufać sile internetu i wystosować apel, ponieważ, jak sama przyznaje, polskie instytucje nie są w stanie jej pomóc.

- Kochani, mój syn Kacper Sienicki razem ze swoim kolegą Witkiem Dobrowolskim zostali zatrzymani przez milicję w Mińsku na Białorusi. Od wczoraj nie mam z nim kontaktu. Także nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada RP w Mińsku nie są obecnie w stanie mi pomóc. Nie wiem, gdzie go wywieziono i nie wiem, co robić. Płaczę i błagam Was o udostępnianie tego postu, bo tylko nagłaśniając tę sprawę mogę cokolwiek teraz zrobić. Kacper skończył Studia Europy Wschodniej, stąd jego zainteresowania. Pojechał, by wesprzeć duchem swoich przyjaciół Białorusinów. Mam nadzieję, że nic mu nie jest i szybko się do mnie odezwie Pomóżcie proszę, udostępniajcie - napisała na Facebooku pani Aneta Sienicka, zamieszczając treść apelu także w języku rosyjskim.

Mama nie traci nadziei, w poszukiwaniach pomaga poseł

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Poseł Michał Szczerba tuż przed północą poinformował, że jak wszystko na to wskazuje, wśród zatrzymanych na Białorusi są dwaj młodzi Polacy. To apel mamy Kacpra, który razem z Witkiem, pojechał do Mińska - napisał na Twitterze Patryk Michalski, reporter RMF FM, który pomaga w nagłośnieniu sprawy. Poseł PO Michał Szczerba poinformował także, że konsul zajmie się odnalezieniem dwóch Polaków.

Dzisiaj grzeje: 1.Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie. Będzie obowiązywało przynajmniej do 25 sierpnia, wielu Polaków jest załamanych

3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

Wczoraj po raz kolejny mieszkańcy Białorusi wyszli na ulice, żeby zaprotestować przeciwko wynikom wyborów prezydenckich, w których ogromną przewagę zdobył Aleksander Łukaszenka. Protesty nie słabną na sile, a policja posuwa się do używania m.in. granatów hukowych, armatek wodnych i broni na gumowe kule. W szpitalach na skutek demonstracji przebywa ponad 200 rannych osób, nie żyje też jeden z protestujących.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ludzie przerwali milczenie. Mieszkańcy Fuledy opowiedzieli o śmierci Piotra Woźniaka-Staraka
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Czy tym ludziom nie jest wstyd? Zdjęcie znad Morskiego Oka, które mówi więcej, niż tysiąc słów

Źródło: Twitter, Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News